O tym sie pisze na FB...

Informacje o miejscach, gdzie można kupić monety i akcesoria do przechowywania monet.
bosoalewostrogach
Posty: 14
Rejestracja: 09 lut 2024, 15:12

Re: O tym sie pisze na FB...

Post autor: bosoalewostrogach » 15 lut 2024, 20:52

Belgijki mają zaniżona ilość złota w złocie, celem produkcji była ekstra marża. Produkowana w czasach, gdy metody dziś dostępne były niedostępne.
Chińczycy robią swoje falsy w cenie ułamków groszy i zarabiają krocie. Czy nie ma falsow ich monet historycznych, nie wiem.

Czemu nie robią falsow tak jak opisałem? Widziałem falsy złotych orłów, krążek wolfram i na wierzchu sreberko. Ale zrobienie falsa złotej monety z 15 wieku wydaje mi się dużo prostsze. Ponieważ premium nie jest na złocie tylko na wartość dla kolekcjonera.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5445
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: O tym sie pisze na FB...

Post autor: meszuzel » 15 lut 2024, 21:13

W zasadzie nie mam nic do dodania. Opierasz swoje posty na "wydaje mi się"
Nie chcę abyś określił mnie mianem narcystycznego pedanta, ale luknij jeszcze raz na mój post z poprzedniej strony gdzie opisałem kilka podstawowych aspektów a jest jeszcze masa trudnych. Po drugie, jeśli Cie temat zainteresuje, to spróbuj znaleźć info o falsach niemal doskonałych wykonanych przez pewnego pracownika mennicy, a mimo to i tak zostały one zweryfikowane i określone jako falsy.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

ODPOWIEDZ