Global Shipping Program - eBay

Dyskusje o monetach z zagranicy w tym monety EURO
Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 651
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Global Shipping Program - eBay

Post autor: Morgon » 07 lis 2020, 12:45

Czy ktoś z Was korzystał z tego dziadostwa: "Global Shipping Program" - nowotworu który rozplenił się u sprzedających z USA na eBayu? Oczywiście pytam o korzystanie jako kupujący.
Czy poza KOSMICZNĄ kwotą przesyłki i tzw. "obsługi" są jakieś plusy? Faktycznie nie trzeba płacić VATu i cła? Przesyłka szybciej przychodzi?
Coraz ciężej znaleźć sprzedających, którzy wysyłają normalnie z USA, a nie przez ten złodziejski wynalazek :roll:

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: Global Shipping Program - eBay

Post autor: joxer » 08 lis 2020, 12:54

z ebaya nie korzystam, ale swego czasu obejrzałem ten filmik na youtubie:
https://www.youtube.com/watch?v=35ntO9rmDzw

raczej nie zachęca z korzystania z global shipping program, zwłaszcza przy rzeczach bardziej wartościowych

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 651
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Global Shipping Program - eBay

Post autor: Morgon » 08 lis 2020, 17:43

Dzięki za odpowiedź. To po prostu wspaniale... Zdecydowanie nie zachęca!
Już sam koszt odrzuca. Ostatnio chciałem zamówić przedmiot za 250$. Do tego sama przesyłka poprzez "global shipping program" kosztowałaby 110$. Naprawdę trzeba upaść na głowę, nawet jeśli komuś bardzo zależy na zdobyciu jakiejś rzeczy.
A biorąc pod uwagę to co opisano w filmiku, to już jest jawne złodziejstwo.

Najgorsze jest to, że ponad 90% sprzedawców na eBay z USA korzysta z tego i chwali się, że wysyła za granicę. Pozostają głusi na prośby o normalną wysyłkę. Cóż, chyba po prostu to społeczeństwo stało się już za bogate i zbyt leniwe żeby zrobić cokolwiek więcej dla potencjalnego klienta.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3115
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Global Shipping Program - eBay

Post autor: repek20 » 08 lis 2020, 18:01

Wysyłają normalnie za 6-10 usd i przesyłka dojdzie w kilka dni.
Tylko trzeba się dogadać.
No i to nie jest rejestrowana przesyłka, więc wymagane jest zaufanie.

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 651
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: Global Shipping Program - eBay

Post autor: Morgon » 08 lis 2020, 19:35

repek20 pisze:
08 lis 2020, 18:01
Wysyłają normalnie za 6-10 usd i przesyłka dojdzie w kilka dni.
Tylko trzeba się dogadać.
No i to nie jest rejestrowana przesyłka, więc wymagane jest zaufanie.
Kluczowe zdanie: "trzeba się dogadać". Mi jeszcze nie udało się dogadać z żadnym sprzedającym, który używa GSP. To chyba jest inna, specyficzna grupa sprzedających.
Ostatni powiedział że mogę zaadresować do kogoś znajomego w USA, który potem mi prześle do Polski. Też mi rada geniusza...

A w ogóle to oczywiście wiem, że normalne przesyłki dochodzą, bo kupiłem wiele rzeczy na eBayu. Jednak kupowanie od tych, co nie używają GSP, strasznie ogranicza.

ODPOWIEDZ