PPK czy uncja srebra

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: AlA » 23 kwie 2019, 20:36

Grześ pisze:
23 kwie 2019, 19:57
Lepszy wróbel w garści niz gołąbek na dachu.
Ala nie sobie odklada w PPK, a ja bedę sobie odkladal w srebrku.
Wolność Tomku w swoim domku.
FINE. :D
Ala sobie nie pracuje :)
I odkłada w sreberku :)
repek20 pisze:
23 kwie 2019, 20:21
okazalo sie, ze sie nie da
repek20 pisze:
23 kwie 2019, 20:21
przeniesc gdzie sobie zyczysz...

Dziwisz się, że nie rozumiem? Skoro raz piszesz, że kasa przepadła po zmianie pracy, a raz, że możesz przenieść ją gdzie chcesz.
Pieniędzy nie ma ... gadasz jak Rostowski. A jednak kasa się znalazła.

Morał z tego prosty - nie wchodźcie w PPK to pracodawca da wam podwyżkę :)
Odpadam z tematu, szkoda czasu.
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3115
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: repek20 » 23 kwie 2019, 20:52

@ala
jak wrzucasz po 3 wyrazy cytatu to tez nie wiem o co chodzi:)
ok to powoli
zmiana pracy nie ma i nie miala nic do rzeczy- dzieki zmianie zainteresowalem sie owczesnym funduszem- jest mozliwosc przeniesienia srodkow wiec chcialem przeniesc wszystko do nowego- chyba lepiej miec na jednym niz na 2...wtedy zaczely sie dziac cuda...kasa sie nie znalazla- jak im nie dostarcze coraz to nowych wymaganych dokumentow to nawet mi nie powiedza ile tam jest- bo na koncie online oczywiscie takich informacji brak...machnalem reka i wymiksowalem sie z nowego...

oczywiscie fundusz funduszowi nie rowny, oby u Ciebie wszystko bylo ok

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: joxer » 24 kwie 2019, 07:14

zadam inne pytanie, ale powiązane :P pomijając czy ppk to dobre czy złe rozwiązanie ?? kto z was wierzy, że ZUS nie zbankrutuje przed waszym przejściem na emeryturę ?? bo mi osobiście ponad 30 lat do emerytury zostało (daj boże rentę chorobową) i jakość nie wierzę, że przyjdzie mi cieszyć się tymi świadczeniami :( pomijając też istotny fakt, że najpierw trza dożyć odpowiedniego wieku i uwzględniając zdarzeń losowych, np. jak kryzysy, wojny, kataklizmy, nowe rządy itp które mogą mieć wpływ na wysokość tych świadczeń :)

bo jak już ucięli emerytury dla byłych milicjantów i innych osób pracujących ku chwale byłego systemu, co chroni nas od podobnego losu

[edycja]
może kogoś ten blog zainteresuje
https://www.youtube.com/watch?v=0boTAGF9RTw

[edycja 2]
zobaczcie ile podpisów trza złożyć by z tego zrezygnować :) komicznie to wygląda
https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/jak-wypi ... 08084.html

a przy okazji mam pytanie do osób bardziej w temacie, bo akurat w lipcu (kiedy ppk będzie wchodziło w życie) będę rozpoczynał nową pracę w zakładzie, który będzie zatrudniał ponad te 250 pracowników :/ więc do kogo mam te oświadczenie złożyć ?? wystarczy, że podczas zawierania umowy dam je pracodawcy ?? bo jakoś nie znalazłem tych informacji

Enso
Posty: 893
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:07

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Enso » 24 kwie 2019, 12:21


Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5458
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: meszuzel » 24 kwie 2019, 13:01

PPK jest cwanie skonstruowany i tak jak na poprzednim forum pisałem tak i tutaj wspomnę.
Patrząc obiektywnie nie opłaci się aby nie przystąpić do tego programu. Grześ spokojnie, usiądź i głęboko oddychaj :), dalej już nie będzie tak groźnie. :)
Mnie to nie dotyczy a przynajmniej na chwilę obecną, więc sobie popatrzę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Ale moja żonę i owszem i coś zdecydować trzeba. Z punktu pracownika, który widzi jak to wygląda, mam na myśli aktualną kondycję w zus i już wspomniane wcześneij emerytury obywatelskie. Co do tego, że zus mi coś wypłaci na emeryturę jestem pewien problem polega na tym ile tego bedzie :)
Ale wracając do meritum, pracownik który zdecyduje się przystąpić, to oddaje trochę od siebie trochę pracodawca, nie pomniejszając jego pensji, trochę państwo. Jeśli nie przystąpi, nie ma zabierane z wypłaty, pracodawca nie ponosi dodatkowych kosztów, państwo również.
Gdyby było tak, że kasę za to co ma pracodawca wpłacić do PPK daje do rąsi pracownikowi to jest super, ale wątpię aby znalazł sie zakład, który pójdzie na takie rozwiązanie.
Reasumując uważam, że przystąpić, ale ze strony pracownika po najniższej linii oporu. Z własnej wypłaty odkładać samemu np. oz srebra a PPK niech żyje własnym życiem i może z tego coś kiedyś bedzie.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Enso
Posty: 893
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:07

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Enso » 24 kwie 2019, 13:26

Ale jak wezmą też od pracownika to jednak ta pensja będzie pomniejszona?

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5458
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: meszuzel » 24 kwie 2019, 15:01

Oczywiście, ale może być pomniejszona o 2% lub jesli jesteś pewien systemu emerytalnego 4% :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
joxer
Posty: 281
Rejestracja: 31 mar 2019, 19:50

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: joxer » 24 kwie 2019, 16:19

to zależy gdzie pracujesz :) z poważnymi i państwowymi zakładami pracy nie będzie problemu (ci drudzy to nawet 13 dostaną):) ale w tych bardziej szemranych to już mniej wesoło będzie, bo się będzie dokładało swoją i szefa część :) pracodawca będzie musiał te pieniążki skądś wyciągnąć, a obroty same się przecież nie robią :) więc mniej lub bardziej pracownik na tym ucierp ;p chociażby na premiach, zmniejszeniu liczby etatów, itp :)

przynajmniej będziesz miał satysfakcję, że wspierasz 500+ i inne programy rządowe :D

Awatar użytkownika
4K47
Posty: 38
Rejestracja: 29 kwie 2019, 19:31

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: 4K47 » 30 kwie 2019, 08:26

W mojej opinii PPK jest tylko dupochronem dla rządzących od lewa do prawa - w momencie uciecia wszystkim świadczeń do poziomu "obywatelskiego" ( w myśl znanej już maksymy wszystkim po równo, gwóno), a ten moment na pewno nastąpi. Wtedy sie wszyscy dowiemy, ze przecież miłościwie nam panującą wadzaa dawała nam coś, a my nie dobrzy, nie skorzystaliśmy z tego dobrodziejstwa dodatkowego nas okradania. Ja odkładam na emeryture sam, nie zamierzam grosza do PPK oddać, a jak mi zabiorą na stare lata, to sie wybiorę do Warszawy tropem warstw społeczeństwa które przetarły szlaki, z butelkami z benzyną i kamieniami. Nie zamierzam sobie od ust odejmować w tym zlodziejskim kraju, bo koniec końców w świetle prawa szary Kowalski zostanie standardowo wydymany.

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Ksawery79 » 30 kwie 2019, 10:30

4K47 pisze:
30 kwie 2019, 08:26
W mojej opinii PPK jest tylko dupochronem dla rządzących od lewa do prawa - w momencie uciecia wszystkim świadczeń do poziomu "obywatelskiego" ( w myśl znanej już maksymy wszystkim po równo, gwóno), a ten moment na pewno nastąpi. Wtedy sie wszyscy dowiemy, ze przecież miłościwie nam panującą wadzaa dawała nam coś, a my nie dobrzy, nie skorzystaliśmy z tego dobrodziejstwa dodatkowego nas okradania. Ja odkładam na emeryture sam, nie zamierzam grosza do PPK oddać, a jak mi zabiorą na stare lata, to sie wybiorę do Warszawy tropem warstw społeczeństwa które przetarły szlaki, z butelkami z benzyną i kamieniami. Nie zamierzam sobie od ust odejmować w tym zlodziejskim kraju, bo koniec końców w świetle prawa szary Kowalski zostanie standardowo wydymany.
Dobrze gada - polać mu

A u mnie w robocie gdy napomknąłem o PPK , to w sumie nikogo to nie obchodzi , w firmie rozdawali broszurę jak to ma wyglądać ale prawie brak zainteresowanie , kumple mówią daj sobie spokój co ma być to będzie , są ważniejsze sprawy np. motocykle , kolega do mnie miałeś kupcowa motocykl a zajmujesz się głupotami .
Zycie chwilą też jest piękne .

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2561
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Mad_Tiger » 30 kwie 2019, 10:43

Ksawery79 pisze:
30 kwie 2019, 10:30
kumple mówią daj sobie spokój co ma być to będzie
Bardzo dobre podejście :)

Żyj chwilą - umieraj przed emeryturą :)
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: Ksawery79 » 30 kwie 2019, 11:13

U mnie widuje bezrobotnych , siedzą sobie na ławce w upalne lato przy piwie , gmina opłaca obiady , kupuje węgiel na zimę , płaci rachunki ,dostają jakieś talony biorą jedzenie ze sklepu na koszt MOPS-U , życie płynie beztrosko po co im PPK , po co im praca ,
i być może oni u kresu życia będą szczęśliwsi niż my , ciężko pracujący i odkładający na emeryturę .

el-dziubek
Posty: 2746
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:12

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: el-dziubek » 30 kwie 2019, 11:48

Tak właśnie będzie, dlatego trzeba żyć, póki mamy ma to siły :)

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5458
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: meszuzel » 30 kwie 2019, 12:04

Ksawery79 pisze:
30 kwie 2019, 10:30

A u mnie w robocie gdy napomknąłem o PPK , to w sumie nikogo to nie obchodzi , w firmie rozdawali broszurę jak to ma wyglądać ale prawie brak zainteresowanie , kumple mówią daj sobie spokój co ma być to będzie
Ale tak nie jest tylko u Ciebie, tak jest wszędzie. Ludzie są już albo tym zmęczeni, albo tak leniwi, że się tematem nie interesują i liczą, ze teraz jest jako tako, to i później tako jako :) będzie. Kolega Kałasznikow ma rację, problem jest tylko taki, że nie każdego stać na to, żeby odłożyć, byc konsekwentnym w działaniu i nie ruszyć tego, bo "sumsiad" kupił nowszego pasaata :lol:
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: PPK czy uncja srebra

Post autor: flex » 30 kwie 2019, 12:30

Ksawery79 pisze:
30 kwie 2019, 11:13
U mnie widuje bezrobotnych , siedzą sobie na ławce w upalne lato przy piwie , gmina opłaca obiady , kupuje węgiel na zimę , płaci rachunki ,dostają jakieś talony biorą jedzenie ze sklepu na koszt MOPS-U , życie płynie beztrosko po co im PPK , po co im praca ,
i być może oni u kresu życia będą szczęśliwsi niż my , ciężko pracujący i odkładający na emeryturę .
Taki wybór, pracować czy nie, każdy ma już teraz. Płacić rachunków za mieszkanie też już nie trzeba, nikt już nas nie wyrzuci, nie odetnie mediów, bo prawo nie pozwala. Żyć nie umierać :lol:
Tylko jeszcze trzeba umieć tak żyć. Ja niestety nie potrafię.
Z biegiem czasu, gdy emerytury będą coraz mniejsze, korzystających z pomocy MOPSu, gminy itp będzie coraz więcej. A środki raczej nie wzrosną.
Po przemyśleniu doszedłem do podobnych wniosków co Mariusz. Zgodzę się na podstawowy PPK 2% a dodatkowe środki będę oszczędzał we własnym zakresie.
Czyli i PPK i uncja srebra.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

ODPOWIEDZ