Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3115
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: repek20 » 04 maja 2019, 16:04

@gaszpar
Coś Ci się pomyliło, lokowanie środków w złoto jest przeciwieństwem ryzykownego biznesu...

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Gaszpar » 04 maja 2019, 16:12

repek20 pisze:
04 maja 2019, 16:04
@gaszpar
Coś Ci się pomyliło, lokowanie środków w złoto jest przeciwieństwem ryzykownego biznesu...
może zle sie wyraziłem miałem na mysli ogolnie metale szlachetne
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

kolczyk
Posty: 380
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:44

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: kolczyk » 04 maja 2019, 16:13

Na czym zarabiamy i tracimy w 2019 r.?

#bitcoin (#BTC/PLN) +56,4%
Ropa WTI +35,2%
NASDAQ +21,1%
#dax +17,2%
S&P 500 +16,4%
Funt (#GBP/PLN) +4,8%
#gpw (#WIG) +3,6%
Dolar (#USD/PLN) +2,6%
Złoto (#XAU/PLN) +1,6%
Euro (#EUR/PLN) -0,1%
Frank (#CHF/PLN) -1,3%
Srebro (#XAG/PLN) -3,1%


Srebro jak zwykle ostatnie miejsce :-)
Przy inlfacji 2,2% ile stracone? Z 5% ?
Idzie dobrze, bo szybko.
Dobrze ze troche odbilo w piatek bo byloby juz z -8% na srebnych inwestycjach w rok do sily nabywczej
Publikuje posty w celach rozrywkowych, posty nie stanowia porady inwestycyjnej.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 04 maja 2019, 16:19

kolczyk pisze:
04 maja 2019, 16:13
Na czym zarabiamy i tracimy w 2019 r.?
....
Srebro jak zwykle ostatnie miejsce :-)
Przy inlfacji 2,2% ile stracone? Z 5% ?
Idzie dobrze, bo szybko.
To pochwal się ile to staciłeś na tych 10 Emu co kupiłem ci rok temu.

kolczyk
Posty: 380
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:44

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: kolczyk » 04 maja 2019, 16:22

Pewnie zarobilem, ale tylko dzieki tobie, za co ci dziekuje.
Jednak takie okazje i znajomosci nie sa zbyt czeste.
A i metal zakuty w tych monetach jest coraz mniej warty.
Tylko wizerunek powoduje podbicie ceny.
Publikuje posty w celach rozrywkowych, posty nie stanowia porady inwestycyjnej.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: Grześ » 04 maja 2019, 16:28

kolczyk pisze:
04 maja 2019, 16:22
A i metal zakuty w tych monetach jest coraz mniej warty.
Tylko wizerunek powoduje podbicie ceny.
Jak się skończy Krokodyl Dundee w Los Angeles na"6" to ci odpiszę.

Awatar użytkownika
repek20
Posty: 3115
Rejestracja: 31 mar 2019, 18:45

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: repek20 » 04 maja 2019, 16:33

Grześ pisze:
04 maja 2019, 16:28
Jak się skończy Krokodyl Dundee w Los Angeles na"6" to ci odpiszę.
:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: skorkabezwyprawki » 04 maja 2019, 16:37

kolczyk pisze:
04 maja 2019, 15:41
To mozesz miec krypto, ziemie czy inne nieruchomosci, zloto czy akcje spolek - akcje tzw firm pierwszej potrzeby (zarcie, uslugi ludnosci) rosna przy inflacji.

Bedziesz mial inflacje 10% a srebro bedzie ciagle stalo na 55zl to jak sie bedziesz czuc?
Krypto nie można mieć. Można znać klucz prywatny do adresu, na którym są krypto żetony, których wartość ustala w danym momencie rynek. Można mieć nieruchomość, ziemię, złoto, akcje spółek.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: tonyxxl » 04 maja 2019, 16:54

skórka znowu zaczyna mędrkować... a nieruchomości tez nie możesz mieć tylko akt własności? a akcji też nie możesz mieć tylko zapis na koncie u brokera? samochodu też nie masz tylko dowód rejestracyjny? nie czepiaj się pierdół, logiczne że krypto to nie nieruchomości czy złoto i rządzą się innymi prawami, ale albo je masz albo nie, potwierdzenie własności może być i jest różne bo to całkiem inne assety.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: skorkabezwyprawki » 04 maja 2019, 17:21

tonyxxl pisze:
04 maja 2019, 16:54
skórka znowu zaczyna mędrkować... a nieruchomości tez nie możesz mieć tylko akt własności? a akcji też nie możesz mieć tylko zapis na koncie u brokera? samochodu też nie masz tylko dowód rejestracyjny? nie czepiaj się pierdół, logiczne że krypto to nie nieruchomości czy złoto i rządzą się innymi prawami, ale albo je masz albo nie, potwierdzenie własności może być i jest różne bo to całkiem inne assety.
Rozpoczęcie komentarza od "skórka znowu zaczyna mędrkować" ma na celu zdyskredytowanie rozmówcy. To był jedyny cel twojego wpisu. Udowodniłem ci wielokrotnie na poprzednim forum, że nie rozumiesz koncepcji stojącej za kryptowalutami, jak to działa, czym jest blockchain i jak działa kryptografia w Bitcoin. Udowodniłem ci również, że nie rozumiesz jak przechowuje się środki na adresach. Oglądałem twój kanał na FB, gdzie z petem w ustach opowiadasz o kryptowalutach.

Ale wracając do tematu. W kryptowalutach zakochała się ulica a jak pamiętasz ze szkoły średniej, inteligencja populacji jest opisana rozkładem normalnym (rozkład Gaussa). Mamy dziś modę na równanie ludzi i unikanie wykluczania, ale rozkład normalny wyjaśnia nam, dlaczego "w ulicy" jest tylu głupców i ludzi, którzy podejmują głupie życiowe decyzje.

Nie czepiam się pierdół, jakiś czas temu zrozumiałem, że nie rozumiesz tego co piszę, jest to dla ciebie abstrakcyjne, trudne do pojęcia, aparat matematyczny czy pojęciowy nie do ogarnięcia. Nie obrażaj się, są mądrzejsi od ciebie, są mądrzejsi ode mnie. Ale dobrze jest znać swoje miejsce w szeregu.

Dlatego proszę cię, nie wyskakuj, używaj w dyskusji argumentów i proszę cię, napisz coś, do czego mogę się odnieść. Coś konkretnego. I nie wchodź w prywatne dyskusje, bo nie potrafisz "walczyć" na słowa.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: tonyxxl » 04 maja 2019, 17:28

Nic mi nie udowodniłeś a mogłeś. Lejesz wodę i jesteś marudny i męczący. Tyle w temacie.
"Krypto nie można mieć" - co tu dyskutować?

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: AlA » 04 maja 2019, 17:32

Reasumując : głupcy z ulicy weszli w krypto (kompletnie nie mając o tym pojęcia) i zarobili, a Ci mądrzy (przeczytali poradnik o inwestowaniu, spędzając całe dnie na forum) weszli w srebro i stracili? Czy coś pomieszałam?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2019, 17:33 przez AlA, łącznie zmieniany 1 raz.
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: skorkabezwyprawki » 04 maja 2019, 17:33

tonyxxl pisze:
04 maja 2019, 17:28
Nic mi nie udowodniłeś a mogłeś. Lejesz wodę i jesteś marudny i męczący. Tyle w temacie.
"Krypto nie można mieć" - co tu dyskutować?
Wyjaśniłem na czym polega "posiadanie" kryptowaluty, czego nie pewnie nie wiedziało 90% osób z tego forum. Chętnie mogę z kimś polemizować, ale do tego rozmówca powinien mieć min wiedzy o blockchain i kryptografi.

Nie startuje w tematach o kolekcjonowaniu monet, bo się na tym nie znam.

Zawsze próbujesz mieć ostatnie słowo, ale nie lepiej by było, żebyś pisał w tematach na których się znasz? Może z zawodu jesteś mechanikiem samochodowym albo kładziesz płytki, ja nie mam o tym pojęcia, może przeczytam coś ciekawego.

Spróbujmy dawać coś z siebie a nie nabijać postów.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: skorkabezwyprawki » 04 maja 2019, 17:36

AlA pisze:
04 maja 2019, 17:32
Reasumując : głupcy z ulicy weszli w krypto (kompletnie nie mając o tym pojęcia) i zarobili, a Ci mądrzy (przeczytali poradnik o inwestowaniu, spędzając całe dnie na forum) weszli w srebro i stracili? Czy coś pomieszałam?

Zarobili? Ulica zarobiła na krypto?


Ulica wchodzi na koniec bańki, mikrocefali się trzepie wtedy, kiedy jest czas sprzedawać. Na krypto robiło się zarobek w 2012 a nie 2017. Kiedy cena leciała z $3 na $1000. Ale to temat na inną rozmowę.

Nie wiem, czy bywalcy tego forum na srebrze zarabiają, czy tracą.

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: Uważaj na srebro, inwestuj w złoto!

Post autor: AlA » 04 maja 2019, 17:44

skorkabezwyprawki pisze:
04 maja 2019, 17:36
AlA pisze:
04 maja 2019, 17:32
Reasumując : głupcy z ulicy weszli w krypto (kompletnie nie mając o tym pojęcia) i zarobili, a Ci mądrzy (przeczytali poradnik o inwestowaniu, spędzając całe dnie na forum) weszli w srebro i stracili? Czy coś pomieszałam?

Zarobili? Ulica zarobiła na krypto?


Ulica wchodzi na koniec bańki, mikrocefali się trzepie wtedy, kiedy jest czas sprzedawać. Na krypto robiło się zarobek w 2012 a nie 2017. Kiedy cena leciała z $3 na $1000. Ale to temat na inną rozmowę.

Nie wiem, czy bywalcy tego forum na srebrze zarabiają, czy tracą.
Szkoda, że nie podzieliłeś się tą wiedzą w 2012 r. :). Na koniec 2012 r. było 1000$? To jakim cudem na początku roku 2017 kupowałam po nieco ponad 2 000 zł? Wtedy kręciłam temat na forum i przed końcem roku ( 60-80 tyś) pisałam o tym, że balonik niebawem pęknie. Więc chyba zysk x 30-40 to i tak niesamowity wynik.

Abstrahując od twego nastawienia do reszty, może jednak podzielisz się merytoryczną wiedzą na tematy krypto i blockchain. Oczywiście w odpowiednim temacie.
Mój zbiór na uCoin AluniA

ODPOWIEDZ