Inwestuj w srebro

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2833
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: brodacz » 06 sie 2022, 22:12

Grześ pisze:
05 sie 2022, 18:47
Całe 7,8% od całości
Tak, ale max 80zł. Czyli wszystko co wystawiasz powyżej 1000zł zawsze daje prowizję 80.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 06 sie 2022, 22:18

brodacz pisze:
06 sie 2022, 22:12
Grześ pisze:
05 sie 2022, 18:47
Całe 7,8% od całości
Tak, ale max 80zł. Czyli wszystko co wystawiasz powyżej 1000zł zawsze daje prowizję 80.
Na Allegro lokalnie jest stalą prowizja za transakcję 7,8% i nie ma żadnych limitów.
Płacisz od całości kwoty transakcji.

Poran
Posty: 60
Rejestracja: 17 lut 2021, 16:18

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Poran » 06 sie 2022, 23:05

Dokładnie tak jak Grzegorz pisze
Allegro od 1zl bez minimalnej 6% nie więcej niż 80zl
Od wyższej kwoty startowej niż 1zl lub kup teraz - 9% nie więcej niż 80zl
Na lokalnym 7.8% od całości

Awatar użytkownika
AlKalione
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2022, 22:27

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: AlKalione » 14 sie 2022, 08:47

Witajcie jestem nowy na tym forum. Ostatnio zainteresowałem się inwestycją w metal (narazie srebro, nie jestem zbyt zamożny) nawet zamówiłem już pierwsze sztuki na metal markecie (i z tego co już wiem to będę czekał około miesiąca, zdarza się 😉). Moja decyzja jest podyktowana narodzinami dziecka ale też obecną sytuacją na świecie: pandemia, wojna (moim zdaniem obie rozdmuchane do granic możliwości aby wycisnąć i podporządkować sobie społeczeństwa, ale to moja opinia)

Niebawem stuknie mi 26lat, nie mam zaufania do akcji, obligacji do krypto i tym podobne. Pracuje na etacie po 8h dziennie do tego rozne premie: kwartalne, świąteczne itp. do tej pory przewalałem pieniądze na pierdoły ot podręcznikowy przykład konsumpcjonizmu: nowy telefon bo mi się podoba, droga kurtka bo jest na niej znane logo itp. narodziny dziecka uświadomiły mnie, ze nie ten bogaty kto ma fajne rzeczy ale ten który ma „w łapach kapitał”.

Teraz staram się oszczędzać a zaoszczędzone pieniądze pakować w srebro (głównie bulion z wielkiego kanonu). Macie jakieś rady dla początkującego? Dodam, ze nie chce spekulować na srebrze a kupować w miarę regularnie przez powiedzmy 10-15lat aby to srebro mogło pomoc nam albo naszemu dziecku w przyszłości.

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli 😉

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 14 sie 2022, 08:59

Witaj.
Twój plan w skali 1-5 oceniam na 4+. Nie wiele można w nim poprawić w chwili gdy jest się początkującym. Na razie tak trzymaj. Bądź systematyczny, miej cierpliwość i szczelne zawory*. To przyniesie pożądany efekt.

*nie panikuj jak kurs srebra chwilowo spadnie.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5455
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: meszuzel » 14 sie 2022, 10:50

AlKalione pisze:
14 sie 2022, 08:47
Macie jakieś rady dla początkującego? Dodam, ze nie chce spekulować na srebrze a kupować w miarę regularnie przez powiedzmy 10-15lat....
Rady? W zasadzie sam się kapnąłeś, że coś trzeba zmienić. Kierunek obrałeś prawidłowo. Pamiętaj, że złoto możesz kupować w mniejszych gramaturach niż uncja. Takie rozwiązanie co prawda obarczone jest wyższą ceną, ale za to łatwo zbywalne.
Poczytaj istniejące tematy, bo są tam prawdopodobnie wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. gdybyś jednak ich nie znalazł, zadawaj konkretne, to powiem co i jak.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 14 sie 2022, 11:00

Szanowny Panie Administratorze!
Nie mieszaj chłopakowi w głowie?
Złota nie kupuje się z oszczędności.
Będzie całe życie ciułał drobnicę i będzie tego co kot napłakał.
Złoto się kupuje z zysku jakie wypracuje srebro.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5455
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: meszuzel » 14 sie 2022, 11:31

Dziś świat zaczyna stawać na głowie i wszyscy się zgodzimy, że powinno się dywersyfikować portfel. Ta dywersyfikacja powinna obejmować również złoto. Jeśli ma wystarczająco srebra na zamianę na złoto to może zamienić lub zamiast tuby srebra kupić 1/4 uncji zlota. Nie miałem na myśli mikro sztabek o masie 1g, bo to potworna strata kasy, ale 1/4 czy w ostateczności 1/10 nie są złymi rozwiązaniami.
Ale ja jestem mały miki przy takim hurtowniku jak Ty :)
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Ksawery79 » 14 sie 2022, 12:04

AlKalione pisze:
14 sie 2022, 08:47
Witajcie jestem nowy na tym forum. Ostatnio zainteresowałem się inwestycją w metal (narazie srebro, nie jestem zbyt zamożny) nawet zamówiłem już pierwsze sztuki na metal markecie (i z tego co już wiem to będę czekał około miesiąca, zdarza się 😉). Moja decyzja jest podyktowana narodzinami dziecka ale też obecną sytuacją na świecie: pandemia, wojna (moim zdaniem obie rozdmuchane do granic możliwości aby wycisnąć i podporządkować sobie społeczeństwa, ale to moja opinia)

Niebawem stuknie mi 26lat, nie mam zaufania do akcji, obligacji do krypto i tym podobne. Pracuje na etacie po 8h dziennie do tego rozne premie: kwartalne, świąteczne itp. do tej pory przewalałem pieniądze na pierdoły ot podręcznikowy przykład konsumpcjonizmu: nowy telefon bo mi się podoba, droga kurtka bo jest na niej znane logo itp. narodziny dziecka uświadomiły mnie, ze nie ten bogaty kto ma fajne rzeczy ale ten który ma „w łapach kapitał”.

Teraz staram się oszczędzać a zaoszczędzone pieniądze pakować w srebro (głównie bulion z wielkiego kanonu). Macie jakieś rady dla początkującego? Dodam, ze nie chce spekulować na srebrze a kupować w miarę regularnie przez powiedzmy 10-15lat aby to srebro mogło pomoc nam albo naszemu dziecku w przyszłości.

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli 😉
Uncja bodajże od roku kosztuje tyle samo ok 125 zł dostępne od ręki , ale ceny szaleją wszystko podrożało , uncja srebra jakoś nie , podobno srebra nie ma czy aby na pewno , jak to jest w piosence " marzeniami żyłem jak król " .

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 14 sie 2022, 12:10

Tak, od roku jest cena stabilna i tak się kręci około 125 zł. W zależności ile papieru toaletowego używają grubasy w city.
2,5 roku temu ta uncja była po......75-80 zł.

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Ksawery79 » 14 sie 2022, 12:16

Już dawno zrezygnowałem z uncji , ale Junk Silver w dobrej cenie czemu nie .

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 14 sie 2022, 12:21

Ksawery79 pisze:
14 sie 2022, 12:16
Już dawno zrezygnowałem z uncji , ale Junk Silver w dobrej cenie czemu nie .
Ja też, wole żwirek. ;)

Awatar użytkownika
AlKalione
Posty: 12
Rejestracja: 13 sie 2022, 22:27

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: AlKalione » 14 sie 2022, 12:50

To co mówicie ma sens, choć w moim przypadku gdzie w swoich zbiorach mam 0 sztuk bulionu, a pierwszy właśnie do mnie idzie myśle, ze będzie to bezpieczna opcja łatwo określić autentyczność. Planując akumulować metal przez 10-15lat to może za 2-3lata jak będę miał więcej wiedzy i doświadczenia zacznę eksperymentować z kolekcją czy zbiorem zwał jak zwał 🙂

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: Grześ » 14 sie 2022, 13:04

Nie z kolekcją, i nie ze zbiorem.
Jeszcze się zakochasz i odpłyniesz w wynalazki których nikt nie kupi od ciebie.
A jak już, to z wielka stratą.
Po takiej porażce szybko porzucisz temat metali.
Zbieraj to co masz w założeniu i to delikatnie na płytkiej wodzie.
Nie szalej i nie wybieraj się na głębokie wody.
Tam grasują rekiny i ten akwen jest na razie dla ciebie niebezpieczny.

LukaszBONQ
Posty: 16
Rejestracja: 04 lut 2022, 23:32

Re: Inwestuj w srebro

Post autor: LukaszBONQ » 14 sie 2022, 13:19

Gdyby ktoś planował dokupić to mam 95 sztuk bulionowych (filharmonik, kangur brittania). Kangur i brittania po jednej tubie zaplombowanej, reszta w tubach otwartych lub kapslach. cena 122zł/szt z moją wysyłką paczkomatem (minimum 20 sztuk). Przy całości taniej do dogadania

ODPOWIEDZ