Mennica Apart - Inwestycja w złoto - Opinie

Dyskusja o inwestowaniu w metale szlachetne
Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5445
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Mennica Apart - Inwestycja w złoto - Opinie

Post autor: meszuzel » 03 maja 2023, 11:31

Robson pisze:
03 maja 2023, 11:12
Panowie aaa, przychodzę tutaj jako nowicjusz, liczę na konkretną odpowiedź a wy mnie przepytujcie, nie tego oczekiwałem 😏
Certyfikaty dokładane, najczęściej za dodatkową opłatą, to nic innego jak kawałek kolorowego papierka beż żadnej wartości. Monety bulionowe są bite w milionowych nakładach, są oczywiście wyjątki, ale są odpowiednio droższe i z niskimi emisjami.
Jeśli masz monetę i np. sprzedawca nakleił na kapsel numer, który odpowiada numerowi jaki widnieje na certyfikacie, to nadal nic nie warta informacja.
Certyfikaty, są "wpychane" nieświadomym klientom. Każdy kto mam choć trochę wiecej niż podstawowa wiedza, wie, żeby certyfikatami sobie głowy przy monetach bulionowych nie zawracać.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Robson
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2023, 21:05

Re: Mennica Apart - Inwestycja w złoto - Opinie

Post autor: Robson » 03 maja 2023, 11:48

Ok. Mariusz dziękuję za konkretną odpowiedź. Co prawda spotkałem sie z podobną opinią, ale spróbowałem tutaj zasięgać info. Jeszcze raz dziekuje, pozdrawiam i życzę udanej majowki👍

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1808
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Mennica Apart - Inwestycja w złoto - Opinie

Post autor: julk1 » 03 maja 2023, 17:12

Nikt Cie nie przepytuje, a jedynie zmusza do myślenia. jeżeli sam znajdziesz odpowiedz na zadane pytania, tym dłużej będziesz ją pamiętał.
Certyfikat do typowej monety bulionowej jest zwykłym świstkiem (można zrobić nawet na dobrej drukarce) i nawet go mając, nie świadczy, że pochodzi on od konkretnej monety. Na certyfikatach tego typu stwierdza się, że "zaświadcza się / gwarantuje moneta jest oryginalna". Czy odróżnisz dwie monety takie same 1 oz Au np. kangur od siebie? Czy jak będziesz miał certyfikat od jednej monety, będziesz wiedział od której, gdy zobaczysz dwie takie same? Teraz sam sobie odpowiedź i wyciągnij wnioski :)

Awatar użytkownika
Mad_Tiger
Administrator
Posty: 2555
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:18

Re: Mennica Apart - Inwestycja w złoto - Opinie

Post autor: Mad_Tiger » 03 maja 2023, 18:24

Czy ktoś z nas posiada certyfikaty do monet noszonych w portfelach?
"Tu przyklęka numizmatyk,
Słychać jego serca bicie.
To pieniądza jest fanatyk,
W biciu monet jego życie."

Obrazek

Robson
Posty: 6
Rejestracja: 02 maja 2023, 21:05

Re: Mennica Apart - Inwestycja w złoto - Opinie

Post autor: Robson » 03 maja 2023, 20:10

julk1 pisze:
03 maja 2023, 17:12
Nikt Cie nie przepytuje, a jedynie zmusza do myślenia. jeżeli sam znajdziesz odpowiedz na zadane pytania, tym dłużej będziesz ją pamiętał.
Certyfikat do typowej monety bulionowej jest zwykłym świstkiem (można zrobić nawet na dobrej drukarce) i nawet go mając, nie świadczy, że pochodzi on od konkretnej monety. Na certyfikatach tego typu stwierdza się, że "zaświadcza się / gwarantuje moneta jest oryginalna". Czy odróżnisz dwie monety takie same 1 oz Au np. kangur od siebie? Czy jak będziesz miał certyfikat od jednej monety, będziesz wiedział od której, gdy zobaczysz dwie takie same? Teraz sam sobie odpowiedź i wyciągnij wnioski :)
Kolego, należę do grupy osób, które nie wykazują problemow z mysleniem. Tobie również dziękuję za odpowiedź i... być moze do usłyszenia na innym forum, o odmiennej tematyce. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ