Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Posiadasz stronę z tekstami o tematyce numizmatycznej, piszesz bloga lub w inny sposób udzielasz się w sieci w zakresie numizmatyki? Podziel się tym z innymi.
Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 06 kwie 2019, 19:58

Zapraszam na mój kanał na YT: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku
Kanał dotyczy oszczędzania długoterminowego z wykorzystaniem metali szlachetnych, głównie srebra fizycznego pod postacią srebrnych monet obiegowych, monet bulionowych czy srebrnych monet kolekcjonerskich. Serdecznie zapraszam!

Awatar użytkownika
Off666
Posty: 93
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:51

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Off666 » 06 kwie 2019, 20:31

Jakaś reklama nowego froum na kanale? Było by dobrze bo trochę ludzi Cie słucha... Sam lubię posłuchać i szkoda, że nie nagrywasz częściej.
"Życie składa się z wielu małych monet. Kto umie nimi obracać, posiada majątek."
Jean Anouilh

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 06 kwie 2019, 20:36

O forum na pewno wspomnę w najbliższym odcinku, wzmianka o zmianie adresu już była w komentarzach pod ostatnim filmem. Też chciałbym nagrywać częściej, ale nieraz brak ciekawego tematu, a podpowiadać nie chcecie ;) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Off666
Posty: 93
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:51

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Off666 » 06 kwie 2019, 22:06

Nie chcemy bo to Twój kanał 🙂tak poważnie to w sumie ciężko żeby tych tematów było bardzo duża bo w świecie bulionu i bulionu premium aż tyle się nie dzieje. Mimo wszystko liczę na to że co jakiś czas nowy odcinek się pojawi 😉
"Życie składa się z wielu małych monet. Kto umie nimi obracać, posiada majątek."
Jean Anouilh

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Gaszpar » 06 kwie 2019, 23:52

Może np o bulionie ktorego nie warto kupowac - temat podobny jak na forum
mozna poruszyc temat np pand
albo jak juz widzialem gdzies wrzutki z zakupow nie wiem twoje decyzje ale zgodze sie ze fajnie sie cie slucha i oglada
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 07 kwie 2019, 07:11

Dzięki za sugestie @Gaszpar. O pandach już było w SdZ: #9, ale następny odcinek będzie faktycznie o ostatnich zakupach :)

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 635
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Gorthagin » 07 kwie 2019, 11:01

Bardzo miło i fajnie się ogląda Twój kanał. Ja właśnie niedawno postanowiłem, że nieco się zainwestuję w srebro bulionowe.

Fajnie (przynajmniej dla mnie) byłoby gdyby pojawił się odcinek - słowniczek. Chodzi mi o odcinek dotyczących najważniejszych pojęć - spot, uncja, uncja trojańska, proof, proof-like, itd. Wiem, że mogę sam sobie takie informacje odnaleźć, ale jeszcze jakiegoś pojęcia nie będę znał to go nie znajdę :) Już się nieco dokształciłem dzięki kolegom z forum, jednak ciągle to mało.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Grześ » 07 kwie 2019, 11:19

Gorthagin pisze:
07 kwie 2019, 11:01
Już się nieco dokształciłem dzięki kolegom z forum, jednak ciągle to mało.
Jak czegoś nie wiesz to pytaj.
Po to jest forum.
Co do kanalu na YT.
Mam takie złudzenie że jednak to wszystko nie jest w naszym interesie.
Za chwile bulionówki ag za spot się nie sprzeda.
Ja za wiedzę płaciłem grubą kasę. (mam w piwnicy wiadro zlomu które miało być srebrem)
Tu wszystko jest podane na tacy.
-------------
Ale pod wzgledemtechnicznym kanał ok.

Enso
Posty: 893
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:07

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Enso » 07 kwie 2019, 11:22

To w końcu lepiej dla rynku jak więcej osób się zainteresuje srebrem i zainwestuje w to czy gorzej?

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Grześ » 07 kwie 2019, 11:27

Co mam ci napisać?
I tak i nie. ;)

Awatar użytkownika
1oz
Posty: 99
Rejestracja: 02 kwie 2019, 21:45

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: 1oz » 07 kwie 2019, 11:33

Możesz zrobić odcinek o tym jak sprawdzać autentyczność srebrnych monet. Myślę, że to powinno zainteresować wiele osób.

Awatar użytkownika
Gorthagin
Posty: 635
Rejestracja: 03 kwie 2019, 16:23

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Gorthagin » 07 kwie 2019, 11:53

1oz pisze:
07 kwie 2019, 11:33
Możesz zrobić odcinek o tym jak sprawdzać autentyczność srebrnych monet. Myślę, że to powinno zainteresować wiele osób.
Popieram :)

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 07 kwie 2019, 13:27

Dzięki za podpowiedzi :)
@Grześ żadne poradniki nie zastąpią własnego doświadczenia (złego i dobrego), bo na nim uczymy się najszybciej. Tym bardziej że w necie można powiedzieć i napisać wszystko niezależnie od tego czy ma to pokrycie w rzeczywistości :)
@Gorthagin Podstawowe terminy i zwroty znajdziesz w pierwszych 5-6 odcinkach, tylko trzeba się przemęczyć i obejrzeć ;)
@1Oz Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia odcinka o prostych metodach odróżniania falsów od oryginałów, mam nadzieję że wreszcie się za niego zabiorę. Teraz mam niestety nieco na głowie, więc jest mało czasu by się przygotować do takiego tematu.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4137
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: Grześ » 07 kwie 2019, 13:39

SilverStackerPL pisze:
07 kwie 2019, 13:27
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem zrobienia odcinka o prostych metodach odróżniania falsów od oryginałów, mam nadzieję że wreszcie się za niego zabiorę. Teraz mam niestety nieco na głowie, więc jest mało czasu by się przygotować do takiego tematu.
To będzie najkrotszy odcinek.
Jak ktoś ma dobry słuch to całość (zloto i srebro) powinno zmieścic się w 1 minucie. :lol:

Awatar użytkownika
SilverStackerPL
Posty: 93
Rejestracja: 01 kwie 2019, 07:50

Re: Srebro dla Zuchwałych czyli Silverstacking po polsku

Post autor: SilverStackerPL » 07 kwie 2019, 14:11

Z tym słuchem to może być różnie, bo monety amerykańskie niesrebrne też ładnie i długo dźwięczą. Oczywiście tonacja niesrebrnych jest nieco inna, ale nieraz dobrze mieć pod ręką srebro by móc porównać :) W odcinku zapewne skupię się bardziej na wizualnym odróżnianiu monet przed zakupem w necie :)

ODPOWIEDZ