OSZUSTKA NA ALLEGRO

Informacje o wykrytych falsyfikatach przez kolekcjonerów.
marex1970
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2022, 16:28

OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: marex1970 » 08 paź 2022, 23:57

Zobaczcie jak legalnie oszustka za pomocą nie uczciwego opisu naciąga ludzi na Allegro. Fakt, to prawda, że wystawia w prawidłowym dziale, ale ten opis. Nie jest to pierwszy raz, a od momentu, gdy obserwuję jej konto to już piąty. Przed ostatnim razem naciągnęła kupujących na ponad 11 000 zł. Za każdym razem sprzedaje takie same egzemplarze zapewne kupione na Aliexpress. Ostatnim razem gdy wystawiała swoje aukcje, sprawę zgłosiłem na Allegro, ale nic z tym jak widać nie zrobili, bo dalej wystawia. Wystawia swoje aukcje co 2 m-ce i znika. Po dwóch miesiącach znów się pojawia i wystawia. Oszustka posiada 2 konta na, których na przemiennie sprzedaje -raz kopie monet, a raz kopie prawosławnych dweocjonaljów. Co sądzicie na ten temat, sprawę należy zgłosić na policję, czy nie ??? Poniżej zamieszczam linki do tych aukcji. Polecam ich śledzenie.

https://allegro.pl/uzytkownik/Client%3A77643942

KZN
Posty: 1350
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: KZN » 09 paź 2022, 00:13

Ludzie uwielbiają być oszukiwani. Te słaby NGC.. Ilośc monet z profesjonalnym opisem.. Każdy liczy, że trafił na okazję i rzeczywiście, na okazję trafił / trafiła sprzedawczyni / sprzedawca. Istna żyła złota, bazująca na chciwości ludzi, a wszystko legalnie, bo uczciwie opisane, we właściwym dziale.. Bo to Polska właśnie.

marex1970
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2022, 16:28

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: marex1970 » 09 paź 2022, 00:38

Zwróćcie uwagę na te slaby. Co to niby za firma NCG, która niby ogradowała te ścierwa? Że ludzie nie zwracają uwagi na to i dają się nabierać i jeszcze te chinolskie krzaczki na chologramach. Zwróćcie uwagę na te sztucznie postarzane holdery i sugerowane ceny na nich i slabach :o
Zapowiada się, że dzięki naiwności ludzkiej, znów nieźle sobie oszustka zarobi. Po co pracować jak można legalnie zarabiać w taki sposób. Kto z was za kopię 100 dukatówki Z.III W. dałby 300 zł, albo i więcej? A kto z was za kopię 5cio złotówki Nike z 1935r. dałby ponad 3 stówy? To jest jawne krojenie ludzi. Coś chyba należałoby z tym zrobić -prawda?

Dodano po 20 minutach 4 sekundach:
Zobaczcie jak bejca, która posłużyła do postarzenia holderu, weszła na foliowe okienko.

https://allegro.pl/oferta/z-lota-carska ... 2677036743

https://allegro.pl/oferta/zlota-carska- ... 2677029427

https://allegro.pl/oferta/szwajcaria-20 ... 2677115061

https://allegro.pl/oferta/getto-lodz-10 ... 2676963357

Awatar użytkownika
Morgon
Posty: 645
Rejestracja: 07 wrz 2020, 16:31

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: Morgon » 09 paź 2022, 01:04

Nic z tym nie zrobisz. Wystawia w dziale kopie i reprodukcje. Kupują pewnie tylko tacy, co będą sami próbować na to nabrać innych. Nikt przy zdrowych zmysłach nie myśli chyba, że to oryginały? A NCG - a co to za firma? :-D
Oczywiście uważam że podróbki powinny być zabronione, a ich rozpowszechnianie powinno podlegać paragrafom. Ale jest jak jest - wszyscy mają na to wylane, więc nie ma sensu się unosić. To tylko chiński szrot, gówienka w równie gównianych pudełeczkach. Dopóki mamy do czynienia tylko z takim syfem, to nie ma tragedii.

KZN
Posty: 1350
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: KZN » 09 paź 2022, 08:38

Tak, jak napisałem, „pełen legal” przy tym działaniu. „Nie robi nic złego”, bo dział właściwy.. Ilośc osob licytujących? Może mieć przecież 2-3 inne konta do podbijania i czekania na naiwnego jelonka. A jelonek widząc „dobrą monetę” w niskiej cenie może nie zwrócić uwagę na kategorię, niedoczytać nic więcej, bo skoro jest takie zainteresowanie i tylu licytujących.. Numer stary, jak świat.. A Allegro ma na to wywalone, bo dobra kategoria i prowizja zapłacona, czego chcieć więcej.

marex1970
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2022, 16:28

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: marex1970 » 09 paź 2022, 22:27

I właśnie przed chwilą zakończyła się ostatnia aukcja. A klientka w jeden wieczór w sumie razem zarobiła 12 772 zł, 99 gr.
Po co ręce urabiać, po łokcie jak można w ten sposób legalnie na Allegro zarobić i to bez podatku. Mózg się lasuje.
Jutro jak znajdę więcej czasu, to zamieszczę linki do wszystkich aukcji tej sprzedającej, żebyście zobaczyli ile ludzie za kopie warte 15-20 złote niejednokrotnie zapłacili 1000 zł. Teraz trzeba się szykować do snu, bo rano trzeba iść ręce po łokcie sobie urobić ;)

PP05
Posty: 182
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:14

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: PP05 » 10 paź 2022, 14:36

marex1970 pisze:
09 paź 2022, 22:27
... Jutro jak znajdę więcej czasu, to zamieszczę linki do wszystkich aukcji tej sprzedającej
Odpuść sobie. Na jej aukcjach kupują tacy sami cwaniacy jak ona. Ona udaje totalną ignorantkę, a kupujący liczą, że "ona się nie zna" i zrobią interes życia - kupując monetę za niewielki % jej "wartości". Być może też wchodzi w grę podbijanie ceny z innych kont, tego nie wiem, ale do opisów formalnie trudno się przyczepić.
Dział "Kopie i reprodukcje" - jak napisali przedmówcy - w zasadzie załatwia wszystko. Do tego stwierdzenie "Moneta w kolorze złotym" - już wskazuje, że to tylko świecidełko. "Złota Carska Rosja" - podobnie, bo może chodzić o epokę, albo dział numizmatyki.
Ja w każdym razie stosuję zasadę ograniczonego zaufania ("nie ma darmowych obiadów"), więc jak coś mi się wydaje podejrzane, to nie wchodzę w to.

PS. to trochę tak, jak idziesz do sklepu po masło. Skuszony trochę niższą ceną kupujesz "Śmietankowe", albo "Extra" - etykieta identyczna, ale nie zauważasz, że producent nie umieścił słowa "masło". W domu odkrywasz, po przeczytaniu składu, że to zwykła, toksyczna, utwardzona chemicznie margaryna. Droższa niż pozostałe podobne margaryny. W majestacie prawa i na legalu.

kamilk
Posty: 226
Rejestracja: 02 paź 2019, 17:01

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: kamilk » 10 paź 2022, 17:02

Jak ktoś kupuje w dziale Kopie i falsyfikaty to sam sobie winien.
Proszę nie wklejać linków bo jak ktoś chętny to sobie wyszuka po użytkowniku. Szkoda zaśmiecać forum.

Awatar użytkownika
AlA
Posty: 1195
Rejestracja: 02 kwie 2019, 01:42

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: AlA » 10 paź 2022, 17:14

Jeśli ktoś kupuje 5 rubli au za 160 PLN czy 170 PLN w dziale kopie i falsy to chyba ogarnia, że jest posiadaczem kopii.
W czym problem. Dział prawidłowy.
Mój zbiór na uCoin AluniA

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5447
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: meszuzel » 10 paź 2022, 20:15

Tak naprawdę to nie jest to legalne. To, ze sprzedająca rżnie głupa i pisze że moneta w kolorze żółtym czy złotym nie ma znaczenia. Wprowadza na rynek fałszywe legalne środki płatnicze. Pomijam już że nikt do sklepu z uncją złota nie poleci. :)
To, ze się na tym nie zna nie zwalnia jej od odpowiedzialności karnej.

A już największym świństwem jest, ze allegro bierze forsę od tych transakcji.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

PP05
Posty: 182
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:14

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: PP05 » 11 paź 2022, 12:30

meszuzel pisze:
10 paź 2022, 20:15
... Wprowadza na rynek fałszywe legalne środki płatnicze
Legalne środki płatnicze? Na pewno? Ona sprzedaje kopie monet oficjalnie wycofanych z obiegu.
Monety PRL przestały być prawnym środkiem płatniczym 1.01.1997, sprowadza się chińskie kopie z tego okresu i nikt tego nie ściga. Byleby klient wiedział co kupuje i nie był wprowadzony w błąd - tu mamy takie cwaniactwo, chociaż nie oszustwo.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5447
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: meszuzel » 11 paź 2022, 13:04

Ale była tam brytania uncja niby złota, która jest pieniądzem. Choć teraz już nie mam 100% pewności czy nie był to inny sprzedawca.
Wiem, ze były też inne monety i w ich przypadku trudno byłoby coś udowodnić, choć prawdopodobnie jest to możliwe.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

PP05
Posty: 182
Rejestracja: 03 lip 2019, 17:14

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: PP05 » 11 paź 2022, 14:00

Ja odnosiłem się tylko do dawnych, już wycofanych emisji. Oczywiście masz rację, że legalnych monet (+banknotów) nie wolno kopiować. Za to się siedzi i to długo...

piotr186
Posty: 280
Rejestracja: 08 lip 2022, 05:44

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: piotr186 » 10 lis 2022, 18:23

PP05 pisze:
11 paź 2022, 14:00
Ja odnosiłem się tylko do dawnych, już wycofanych emisji. Oczywiście masz rację, że legalnych monet (+banknotów) nie wolno kopiować. Za to się siedzi i to długo...
Technicznie rzecz biorąc nielegalne jest wprowadzanie podrabianych pieniędzy do obiegu, a nie samo ich kopiowanie.

Awatar użytkownika
314otr
Posty: 154
Rejestracja: 12 sie 2020, 19:45

Re: OSZUSTKA NA ALLEGRO

Post autor: 314otr » 10 lis 2022, 22:41

No a tak to wygląda oficjalnie...
Art. 310. Fałszowanie pieniędzy, środków płatniczych lub papierów wartościowych
Dz.U.2022.0.1138 t.j. - Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. - Kodeks karny
§ 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, polski albo obcy znak pieniężny, który został ustalony jako prawny środek płatniczy, jednak nie został jeszcze wprowadzony do obiegu, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia,
podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.
§ 2. Kto pieniądz, inny środek płatniczy lub znak pieniężny albo dokument określone w § 1 puszcza w obieg albo go w takim celu przyjmuje, przechowuje, przewozi, przenosi, przesyła albo pomaga do jego zbycia lub ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. W wypadku mniejszej wagi sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.
§ 4. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1 lub 2,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Pozdrowienia
Piotr

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Najbardziej niebezpieczna jest pół-wiedza.

ODPOWIEDZ