Koronawirus

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 16 lut 2020, 14:27

Nie wiem, ilu kolegów już doszło do tego samodzielnie, że ten wirus to tylko na rękę Chińczykom. Trzeba w końcu reset zrobić, to się zrobi rękoma towarzyszy z Ameryki.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Koronawirus

Post autor: tonyxxl » 16 lut 2020, 14:57

Aż się boję zapytać skąd to info.
Na taką ambitną tezę jeszcze nikt nie wpadł.
Ani Chińczycy ani Amerykanie.
Na forum też nikt.
Tylko Ty i twoje "tajne źródła".

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 16 lut 2020, 15:13

Po co te złośliwości? Spytałem, kto doszedł do tego samodzielnie. Masz takie silne kompleksy, ze zawsze musisz opierać się na cudzej opinii? Myśl samodzielnie.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Koronawirus

Post autor: flex » 16 lut 2020, 16:12

tonyxxl pisze:
16 lut 2020, 14:57
skorkabezwyprawki pisze:
16 lut 2020, 14:27
Nie wiem, ilu kolegów już doszło do tego samodzielnie, że ten wirus to tylko na rękę Chińczykom. Trzeba w końcu reset zrobić, to się zrobi rękoma towarzyszy z Ameryki.
Aż się boję zapytać skąd to info.
Na taką ambitną tezę jeszcze nikt nie wpadł.
Ani Chińczycy ani Amerykanie.
Na forum też nikt.
Tylko Ty i twoje "tajne źródła".
I Chiny, sobie na rękę, wykańczają finansowo własne firmy przestojami, gdy koszty (zatrudnienie, kary za niedotrzymanie terminów itp) rosną.
https://www.reuters.com/article/us-chin ... SKBN2070MD
https://www.zerohedge.com/economics/chi ... ching-zero
A ludzie przymusowo zamknięci w swoich domach (prowincja Hubei), z brakami wody, żywności będą bardzo wdzięczni swojemu rządowi. Genialna strategia. USA jest załamane..
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 16 lut 2020, 17:09

Flex,
Czy my poradzimy sobie bez importu z Chin? Zadaj sobie pytanie.
Za 12 tygodni sklepy byłyby puste. Nie uruchomisz żadnej produkcji seryjnej w mniej niż 12 miesięcy. Polska to montownia. Co myślisz będzie u nas?
Proponuje kolegom poczytać co to jest konfucjonizm. Oni inaczej rozumieją nakazy płynące od władzy.

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Koronawirus

Post autor: flex » 16 lut 2020, 18:14

A Chiny chcą wykończyć nas czy USA? I jak to zrobią skoro to najbardziej samowystarczalny kraj na świecie. Nie lubię ich polityki ale fakt jest faktem.
Nie po to buduje się swoją gospodarkę, żeby potem ją wykańczać i oddawać z trudem zdobyty kawał rynku. Żeby zdobyć przewagę wystarczy rozwijając się jeszcze bardziej i zajmować nowe rynki (Afryka), wykupywać masowo ziemię i zasoby naturalne.
I wszystko to narażą ryzykując zwykłą mutację "wypuszczonego" wirusa?
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Mustang82
Posty: 412
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:24

Re: Koronawirus

Post autor: Mustang82 » 16 lut 2020, 18:32

skorkabezwyprawki pisze:
15 lut 2020, 22:10
Andrew pisze:
15 lut 2020, 21:59
skorkabezwyprawki pisze:
15 lut 2020, 21:17

Papier przyjmie wszystko. Warto analizować treść. To wiedza tajemna dla większości. Ludzie kochają powtarzać cudze opinie. Przypomina to zaciekle dyskusje z kochającymi inaczej krypto. Już po bance i jest cisza w tym temacie. A miały być miliony.
Właśnie widzę :mrgreen:
Kolega robi za szamana który wie wszystko i od czasu do czasu łaskawie uświadomi mikrocefali.
Same ogólniki i brak konkretów :roll:
Najstabus aka Andrew,

Konkrety w temacie newsow o koronawirusie? Nie znam Chińskiego, nie byłem tam. Propagandę mogę oglądać w TVN, TVP albo Fox News. Po co w ogóle pisać na temat, o którym się g... wie. Dyskusja o zasłyszanych opiniach?
Ale chętnie poczytam o konkretach, koledzy na pewno coś wysmarczą.
FOX NEWS NIE ? To lepsze CNN? Albo RT New? Albo moze Dzienik Ludowy?

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Koronawirus

Post autor: tonyxxl » 16 lut 2020, 19:07

Następne fakty z Chin.
PS: Uprzedzam kolegę skórkabezwyprawki żeby nie oglądał, niech zamknie oczy i myśli sam, nie ma co się opierać na opinii innych.
Resztę "zakompleksionych cefali którzy nie potrafią myśleć samodzielnie i opierają się na cudzej opinii" zachęcam do zapoznania się z relacją.


Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 16 lut 2020, 20:27

tonyxxl pisze:
16 lut 2020, 19:07
Następne fakty z Chin.
PS: Uprzedzam kolegę skórkabezwyprawki żeby nie oglądał, niech zamknie oczy i myśli sam, nie ma co się opierać na opinii innych.
Resztę "zakompleksionych cefali którzy nie potrafią myśleć samodzielnie i opierają się na cudzej opinii" zachęcam do zapoznania się z relacją.
TonyXXL jeżeli ta relacja pasuje do twoich potrzeb, to ok.

Do tej pory z około 7 miliardów ludzi ten film obejrzało 3134 osób. To mniej, niż zachorowało na nowego wirusa.

Słowo FAKTY chyba nie pasuje to tej relacji ;-). Powiedzmy, że to opinia. TonyXXL zgadza się?

Widzisz, ja nie wiem, czy ten film to prawda. Może masz rację.

To jedna z relacji. Są pewnie inne. Ale pamiętam, jak wychwalałeś krypto, nawet taki film na YouTube, gdzie z petem w buzi mówiłeś, co w świecie krypto się stanie. To okazały się kompletne bzdury.

Zgadywałeś wtedy? Czy po prostu twoje proroctwa były wyssane z palca?

Czy szanujesz ludzi, którzy wymyślają albo bredzą? Czytasz Independent Trader, bo dobrze zgaduje trendy. A ty? Zgadujesz dobrze?

Ale na serio, wracam do tego, co pisałem. Konfucjanizm. To nie jest społeczeństwo wychowane na kulturze Chrześcijańskiej. To pokazuje, jak oni zachowują się w przypadku nakazu Partii. Tam jest kolektywizm. U nas się liczy jednostka.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, 20:30 przez skorkabezwyprawki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 16 lut 2020, 20:28

Mustang82 pisze:
16 lut 2020, 18:32

FOX NEWS NIE ? To lepsze CNN? Albo RT New? Albo moze Dzienik Ludowy?
Masz racje. Fox News to nie był dobry przykład. CNN powinien być w jego miejsce.

Mustang82
Posty: 412
Rejestracja: 31 mar 2019, 14:24

Re: Koronawirus

Post autor: Mustang82 » 16 lut 2020, 20:39

skorkabezwyprawki pisze:
16 lut 2020, 20:28
Mustang82 pisze:
16 lut 2020, 18:32

FOX NEWS NIE ? To lepsze CNN? Albo RT New? Albo moze Dzienik Ludowy?
Masz racje. Fox News to nie był dobry przykład. CNN powinien być w jego miejsce.
Dziekuje za sprostowanie

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Koronawirus

Post autor: tonyxxl » 16 lut 2020, 21:04

skórkabezwyprawki jesteś tak ciężkim przypadkiem, że nie ma sensu z Tobą próbować dyskutować. Ze wszystkim masz problem, każdego krytykujesz a sam nic nie potrafisz wnieść do dyskusji. Nie pierwszy raz wpadasz na cudzy wątek i stwierdzasz że nikt się tu nie zna i nikt nie potrafi myśleć bo wszyscy słuchają oszukanych mediów.
Ja nie wiem, ale Ty chyba masz jakiś poważny problem, to chyba się jakoś powinno leczyć.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 16 lut 2020, 21:16

tonyxxl pisze:
16 lut 2020, 21:04
skórkabezwyprawki jesteś tak ciężkim przypadkiem, że nie ma sensu z Tobą próbować dyskutować. Ze wszystkim masz problem, każdego krytykujesz a sam nic nie potrafisz wnieść do dyskusji. Nie pierwszy raz wpadasz na cudzy wątek i stwierdzasz że nikt się tu nie zna i nikt nie potrafi myśleć bo wszyscy słuchają oszukanych mediów.
Ja nie wiem, ale Ty chyba masz jakiś poważny problem, to chyba się jakoś powinno leczyć.
Nie rozumiesz, czym jest dyskusja. Dyskusja to wymiana poglądów - często sprzecznych. Umiejętność dyskutowania to zrozumienie stanowiska innych i przedstawienie swoich racji, podkreślam, z argumentacją.

Ja argumentuje - przeczytaj ponownie, co pisałem. Argumentacja moja może nie zgadzać się z twoim światopoglądem.

Jeżeli potrafisz wykazać, że jest nielogiczna, niespójna, kłamliwa, błędna - zrób to

Mi sprawia przyjemność rozmowa z kimś, kto potrafi mnie zaskoczyć wiedzą albo inteligencją.

Kiedyś to pisałem - odpowiedz argumentami, z czym się nie zgadzasz.

Ja to już napisałem - podałem jeden mały przykład - film obejrzało 3134 osób. Dla mnie to opinia.

Ty to nazwałeś faktami.


Zatem wzywam cię do pokazania argumentów, że ten film to fakt. Proszę, rozpisz się.

Opieram się na twoich słowach, niczym innym.

Dasz radę czy znikniesz? Czy znów będę czytał o moim stanie psychicznym?

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Koronawirus

Post autor: tonyxxl » 16 lut 2020, 21:31

skorkabezwyprawki pisze:
16 lut 2020, 21:16
Dasz radę czy znikniesz? Czy znów będę czytał o moim stanie psychicznym?
Zdecydowanie zniknę.
Piję sobie kawkę, palę fajkę, słucham Ligę minus i jeszcze gram w grę 8-)
Jak widzisz jestem zarobiony i nie mam ochoty na dyskusję z Tobą.
Nara.

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Koronawirus

Post autor: tonyxxl » 16 lut 2020, 21:55

Mapka z zasięgiem wirusa na świecie:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mi ... 999998&z=2

Zablokowany