Dywagacje na temat dealerów kruszców

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 29 mar 2020, 21:29

Pojawia się obawa, że przez minimum kilka miesięcy nie będzie dostaw srebra i złota inwestycyjnego. Pytanie - co się stanie z dealerami? W de widać w niektórych firmach pierwsze ruchy wyprzedzające (wyprzedaż przeszacowanych pozycji). Jak myślicie co będzie z naszymi dealerami? Na samym komisie się ni utrzymają, mają poduszkę i zamówienia z terminami z kosmosu ale czy to wystarczające zabezpieczenie ? Nikt nie wie ile ta sytuacja potrwa, jak myślicie, co będzie? Ludzie zostaną z niezrealizowanymi zamówieniami czy firmy dadzą radę i przetrwają?

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2833
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: brodacz » 29 mar 2020, 21:34

Mam to głęboko gdzieś. Na allegro towaru nie zabraknie. Dziś zdjąłem kilka aukcji po 85/oz. Polskie lustrzanki. Rynek nie znosi próżni. Jedni upadną inni powstaną. Podobnie jak narzekająca tenisitka, myślę że na kilka miesięcy życia kasy im wystarczy.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 29 mar 2020, 21:36

jak masz gdzieś to nie bardzo rozumiem po co piszesz... ale przyzwyczaiłem się już 🙄

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2833
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: brodacz » 29 mar 2020, 21:40

Zwracam uwagę ,na fakt, że nie musisz się przejmować ich problemami. Poradzą sobie. I my jako klienci również. Powiem więcej. Im mniej ich, tym lepiej dla nas. Przed laty cały handel tego typu opierał się o internet i giełdy. Pośrednicy byli zbytaczni.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

Ksawery79
Posty: 286
Rejestracja: 03 kwie 2019, 19:47

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Ksawery79 » 29 mar 2020, 21:46

A co ma być , nie będą mieli kruszcu butik zamykamy , niektórzy już zamknęli , nie zrealizują zamówień oddadzą kasę (chyba ) , znajdą inny biznes , jakoś przetrwają .

Ja się zastanawiam co zrobi moja firma w której pracuje , gdzie mają kontrakty na sumy idące w miliony i to grube .

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Gaszpar » 29 mar 2020, 22:06

mysle ze ci wieksi dilerzy maja jakies zabezpieczenia zeby przetrwac ten trudny okres (zawsze moga wyslac pracownikow na urlopy chorobowe itp) a potem jakos wroca do zywych - gorzej z tymi małymi
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
flex
Posty: 2538
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:52

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: flex » 29 mar 2020, 22:12

Grzegorz_Wroclaw pisze:
29 mar 2020, 21:29
Pojawia się obawa, że przez minimum kilka miesięcy nie będzie dostaw srebra i złota inwestycyjnego. Pytanie - co się stanie z dealerami? W de widać w niektórych firmach pierwsze ruchy wyprzedzające (wyprzedaż przeszacowanych pozycji). Jak myślicie co będzie z naszymi dealerami? Na samym komisie się ni utrzymają, mają poduszkę i zamówienia z terminami z kosmosu ale czy to wystarczające zabezpieczenie ? Nikt nie wie ile ta sytuacja potrwa, jak myślicie, co będzie? Ludzie zostaną z niezrealizowanymi zamówieniami czy firmy dadzą radę i przetrwają?
Patrząc po Numi trochę się tych firm namnożyło choć większość to firmy stricte numizmatyczne a nie dealerzy bullionu. Część pewnie padnie, te większe i z lepszą renomą przetrwają.
Pozostaje nadzieja, że zrealizują zamówienia a w najgorszym wypadku zwrócą pieniądze. Też czekam na zamówienia z 2 sklepów.
Ale na rynku raczej widać mocne ożywienie więc może w tej branży nie będzie tak źle.
“It's tough to make predictions, especially about the future.”
https://www.olx.pl/oferty/uzytkownik/5fZ7Z/
https://allegro.pl/uzytkownik/deepblue? ... 12&order=t

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grześ » 29 mar 2020, 22:15

Gaszpar pisze:
29 mar 2020, 22:06
...mogą wysłać pracowników na urlopy chorobowe
Takie cudo nie istnieje. ;)

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 22:36

Grzegorz_Wroclaw pisze:
29 mar 2020, 21:29
Pojawia się obawa, że przez minimum kilka miesięcy nie będzie dostaw srebra i złota inwestycyjnego. Pytanie - co się stanie z dealerami? W de widać w niektórych firmach pierwsze ruchy wyprzedzające (wyprzedaż przeszacowanych pozycji). Jak myślicie co będzie z naszymi dealerami? Na samym komisie się ni utrzymają, mają poduszkę i zamówienia z terminami z kosmosu ale czy to wystarczające zabezpieczenie ? Nikt nie wie ile ta sytuacja potrwa, jak myślicie, co będzie? Ludzie zostaną z niezrealizowanymi zamówieniami czy firmy dadzą radę i przetrwają?
Nasi dilerzy nie maja kompletnie kapitału i płynności. Słoma żyje z komisu.

Awatar użytkownika
brodacz
Posty: 2833
Rejestracja: 06 lip 2019, 17:27

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: brodacz » 30 mar 2020, 06:42

Nie generalizuj. Jeden z warszawskich dilerów osobiście przywiózł mi pod dom kilka kilogramów koali. Porsche to może nie Bugatti, ale czułem się specyficznie gdy wysiadł i z drugiego fotela podał pudełko z towarem. Jeśli zapytajcie jakim cudem dowóz osobisty? Bo towar kupiłem u jeszcze innego pośrednika (spoza W-wy) i dopiero po fakcie się zorientowałem jak ten biznes wygląda, gdy dostawca zasugerował rozwiązanie na przyszłość.
Specjalizuję się w banknotach amerykańskich.

hektar
Posty: 52
Rejestracja: 28 cze 2019, 22:41

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: hektar » 30 mar 2020, 11:00

1300zł spreadu pomiędzy skupem a sprzedażą 1ozAu (np. Tavex) chyba pozwoli im przeżyć

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 30 mar 2020, 11:04

spread to jedno, jeszcze musi być ruch w interesie 😎

Awatar użytkownika
tonyxxl
Posty: 959
Rejestracja: 31 mar 2019, 21:17

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: tonyxxl » 30 mar 2020, 13:21

a tak ogólnie to ile teraz ida przesyłki? zamówiłem coś z allegro (duży sprzedawca) w czwartek rano i zero rekcji do teraz.

Walus
Posty: 1779
Rejestracja: 31 mar 2019, 15:29

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Walus » 30 mar 2020, 13:26

Na allegro tez czekam a co do tajnego to w srode zamawiana moneta z dostawa 1 dniowa, od czwartku pakują i skonczyc nie mogą

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Dywagacje na temat dealerów kruszców

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 30 mar 2020, 13:33

można zdalnie sprzedać, zapłacić, ale zapakować i iść na pocztę już się nie da 😎

ODPOWIEDZ