usuń

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 19:39

Tarcza pomocowa to 212 mld
Polaków jest 38 mln (poprawiłem z miliardów ;-))
Na głowę wypada po ok 5500 zł zrzutki na to zamieszanie.

Te pieniądze są albo z naszych kieszeni (podatki) albo z dodruku.

Powiedzmy, że umrze 200 osób (wzrost jest tak powolny, że nie widzę tu liczby 2tys)

Na 1 zmarła osobę wydamy ok 1 mld złotych.

Ale, gdyby umarło 20 tys ludzi
To na 1 ofiarę dajemy 10 mln

Ale, gdyby umarło 200 tys ludzi
To na 1 ofiarę dajemy 1 mln

Ile wydajemy na chorych na raka? Na ofiary wypadków? Na dzieciaki w respiratorach?

Czy każde życie jest tak samo warte?

Nie jest. W przypadku tego bałaganu, ludzkie życie jest wyjątkowo warte. A wcześniej nie było i później też nie będzie.

Niech ktoś mi wyjaśni, dlaczego tak jest?
Może @Grzegorz_Wroclaw albo @Gaszpar?
Pieniędzy nie dadzą, nie mają pomysłów ani wyjaśnień.

Wokół tego wirusa grypy zbudowano szopkę medialną. Tu nic się nie trzyma kupy. Ludzie umierają w nadmiarze, ponieważ w takim systemie żyjemy. Natomiast na potrzeby medialne okradamy teraz całe pokolenia ludzi, mówiąc im, że ratujemy ludzi.

Ratujcie się sami. Myślcie.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 19:45 przez skorkabezwyprawki, łącznie zmieniany 2 razy.

Grzegorz_Wroclaw
Posty: 2239
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:42

Re: Koronawirus

Post autor: Grzegorz_Wroclaw » 29 mar 2020, 19:44

skorkabezwyprawki pisze:
29 mar 2020, 19:39
Tarcza pomocowa to 212 mld
Polaków jest 38 mld.
o cholera, ale się nas namnożyło i ciagle się mieścimy 🤣 szkoda mi już czasu, ta pomoc jest dla gospodarki (wiem, to określenie nic nie znaczy...). Co do dalszej polemiki ze skórką, to już szkoda mi czasu, znajdź sobie jakieś inne forum :lol:

Tomis
Posty: 97
Rejestracja: 13 cze 2019, 09:45

Re: Koronawirus

Post autor: Tomis » 29 mar 2020, 19:56

Grzegorz_Wroclaw pisze:
29 mar 2020, 19:44
skorkabezwyprawki pisze:
29 mar 2020, 19:39
Tarcza pomocowa to 212 mld
Polaków jest 38 mld.
o cholera, ale się nas namnożyło i ciagle się mieścimy 🤣 szkoda mi już czasu, ta pomoc jest dla gospodarki (wiem, to określenie nic nie znaczy...). Co do dalszej polemiki ze skórką, to już szkoda mi czasu, znajdź sobie jakieś inne forum :lol:
Dodaj skórkę do wrogów to nie będziesz widział jego postów. Sam tak zrobiłem i śmieję się, gdy on się produkuje, bo nie widzę treści jego postów.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 20:01

Tomis pisze:
21 mar 2020, 13:28
W 2018 roku umarło w Polsce 403,5 tys. ludzi. Ilu umrze na koronawirusa?
W Polsce umrze 200.

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Koronawirus

Post autor: Gaszpar » 29 mar 2020, 20:05

Grzegorz_Wroclaw pisze:
29 mar 2020, 19:44
skorkabezwyprawki pisze:
29 mar 2020, 19:39
Tarcza pomocowa to 212 mld
Polaków jest 38 mld.
o cholera, ale się nas namnożyło i ciagle się mieścimy 🤣 szkoda mi już czasu, ta pomoc jest dla gospodarki (wiem, to określenie nic nie znaczy...). Co do dalszej polemiki ze skórką, to już szkoda mi czasu, znajdź sobie jakieś inne forum :lol:
mowiłem ze dyskusja ze skorkato jak grochem o sciane --- wspolczuje bliskim ze maja kogos takiego w rodzinie

gadaj z du.... to cie osra :shock:
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 20:16

@Gaszpar,

Mam inne zdanie niż ty i używam argumentów. Liczy cię nie przekonują.

Natomiast ty nie argumentujesz. Rozważasz co myśli o mnie moja rodzina, zastanawiasz się jak blokować.

Prośba - może zacznij odpowiadać w temacie.
Zapomnij przez chwile, że ktoś w telewizji ci powiedział jak jest. Może jest jednak inaczej i trzeba się nad tym zastanowić.

Ja to już raz przeżyłem w 81 facet w czarnych okularach też nam mówił, że nam nieba przychylił. Jak to się skończyło, to w gimnazjum uczą.

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Koronawirus

Post autor: Gaszpar » 29 mar 2020, 20:22

Skorka kurde jakbys chlopie czytał ze zrozumieniem to bys wiedzial co pisalem wczesniej
chlopie pisałem ze mam informcje z pierwszej reki o koronawirusie nie z telewizji tylko z zycia i wiem jak jest naprawde.
Ty zyjesz w szkalnej bance i piszesz bzdury jakich mało - nie masz pojecia to sie zamk....
piszesz o wplatach kurde chlopie musialys cale zycie wplacac zebys dorównał temu co ja zrobiłem dla zdrowia i zycia ludzi szczegolnie teraz w tym czasie.
Chcesz pomóc -- prosze zglos sie do pomocy do szpitali tam brakuje personelu medycznego do pomocy ludziom - zobaczysz jak jest i wtedy sie modl zebys nie zarazil sie a potem swoich bliskich. I wiesz co mam w dupie pieniadze czy dzis zarobie tyle czy mniej.

Siedzisz i sluchsz co ci gadaja w telewizji i robisz pod siebie wyjdz i zobacz zrob cos dlaludzi chorych i nie zaslaniaj sie 81 rokiem tu wirus to nie polityka przestan mieszac dwie rózne sprawy.
Masz z tym problem to idz pikietuj przed rzadem jak ci nie pasuje

na koniec jestes tep... dzida jak nie kumasz ze lepiej zapobiegac niz leczyc - to takie proste
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 20:26 przez Gaszpar, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Mikolaj
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2020, 14:30

Re: Koronawirus

Post autor: Mikolaj » 29 mar 2020, 20:26

Tomis pisze:
29 mar 2020, 19:56
Grzegorz_Wroclaw pisze:
29 mar 2020, 19:44
skorkabezwyprawki pisze:
29 mar 2020, 19:39
Tarcza pomocowa to 212 mld
Polaków jest 38 mld.
o cholera, ale się nas namnożyło i ciagle się mieścimy 🤣 szkoda mi już czasu, ta pomoc jest dla gospodarki (wiem, to określenie nic nie znaczy...). Co do dalszej polemiki ze skórką, to już szkoda mi czasu, znajdź sobie jakieś inne forum :lol:
Dodaj skórkę do wrogów to nie będziesz widział jego postów. Sam tak zrobiłem i śmieję się, gdy on się produkuje, bo nie widzę treści jego postów.
Haha. Jeszcze z nim gadacie? Też już go nie widzę. Pan skórka zapłacił na forum świadomie żeby mieć przestrzeń do trolowania. W przypadku powszechnej izolacji będzie gadał sam że sobą.

xulu
Posty: 704
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:00

Re: Koronawirus

Post autor: xulu » 29 mar 2020, 20:27

skorkabezwyprawki pisze:
29 mar 2020, 20:16

Zapomnij przez chwile, że ktoś w telewizji ci powiedział jak jest. Może jest jednak inaczej i trzeba się nad tym zastanowić.
Jest na pewno inaczej jak Ty mówisz. Jeżeli ciebie nie przekonują twarde argumenty to jak z Toba dyskutować w większości przypadkach jest tak ze jak nie dotkniesz to się nie oparzysz . Widze na żywo co się dzieje i nie potrzeba mi telewizji bo TV raczej nie oddaje sytuacji jak jest wokół mnie. Masz swoje zdanie ale jesteś przyjacielu w błędzie. Będą ci w twarz pluć a Ty będziesz twierdził ze deszcz pada.

Mikolaj
Posty: 56
Rejestracja: 18 mar 2020, 14:30

Re: Koronawirus

Post autor: Mikolaj » 29 mar 2020, 20:29

Ale nie cytujcie go Panowie, nie po to go blokujemy.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 20:44

@Gaszpar,
Nie wiem, co robisz albo robiłeś. Jesteś nikiem w internecie i możesz opowiadać cokolwiek. Argument byłem, widziałem, mam znajomych.. sorry to ja już szybciej uwierzę w propagandę w onet.pl
Pokazałem jak możesz pomóc tak, żeby to była pomoc a nie obiecanki. Wpłać 100 zł.

@Mikołaj,
W temacie coś dodasz?

@xulu,
Móje stanowisko jest bez zmian. Nie pomagamy wielu umierającym a tera się wzięliśmy i dajemy miliony, miliardy na walkę z wirusem. To jest ustawka. Proszę po analizować liczby, ile osób głoduje, umiera od cholery, malarii, od wypadków, popełnia samobójstwa.
ie ma żadnego powodu, żeby postawić na głowie świat z powodu tylu zgonów ile jest teraz.
Co do twardych argumentów... były filmy z policja chińską bijącą kogoś na ulicy, była ustawka z wojskowymi samochodami we Włoszech - to były fejki. Tak jak większość informacji o tym wirusie.

Izolacja nie leczy wirusa. Izolacja przeszkadza w tym, aby się tego wirusa nauczyć. Trzeba oprzytomnieć i zrozumieć, że musi umrzeć iluś ludzi, żeby pozostali przeżyli.

To jest wojna hybrydowa.

Awatar użytkownika
Gaszpar
Posty: 1124
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:54

Re: Koronawirus

Post autor: Gaszpar » 29 mar 2020, 20:48

skorka ty nie bredz piszesz o wplatach a sam kroiles ludzi za maseczki i plakales jak zakazali sprzedaz na allego tyle w temacie
jestes od tego postu blokowany bo jestes zwyklym nic nie znaczacym trolem

tak na margin3esie mowisz ze nie wiem co pisze --- zapraszam szpital uniwerytecki numer 2 im Biziela w Bydgoszczy powiedzmy o 7 rano we wtorek.
Ja tam bede zobaczymy czy bedziesz mial jaja i przyjedziesz

Czekam
Ostatnio zmieniony 29 mar 2020, 20:50 przez Gaszpar, łącznie zmieniany 1 raz.
Zbiór na Ucoin https://pl.ucoin.net/uid47215?v=home

Mimo wszystko jedno jest pewne. Inflacja sprawia, że wszystko zyskuje na wartości – z wyjątkiem środka płatniczego

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 20:49

Gaszpar pisze:
29 mar 2020, 20:48
skorka ty nie bredz piszesz o wplatach a sam kroiles ludzi za maseczki i plakales jak zakazali sprzedaz na allego tyle w temacie
jestes od tego postu blokowany bo jestes zwyklym nic nie znaczacym trolem
Kroiłem? Niesamowite. Zarabiałem na handlu.

Rany. Komuna wrocila.

Awatar użytkownika
skorkabezwyprawki
Posty: 409
Rejestracja: 28 kwie 2019, 21:05

Re: Koronawirus

Post autor: skorkabezwyprawki » 29 mar 2020, 20:54

Gaszpar pisze:
29 mar 2020, 20:48
tak na margin3esie mowisz ze nie wiem co pisze --- zapraszam szpital uniwerytecki numer 2 im Biziela w Bydgoszczy powiedzmy o 7 rano we wtorek.
Ja tam bede zobaczymy czy bedziesz mial jaja i przyjedziesz

Czekam

OFFTOP

Nie, nie przyjdę. Ale nie dlatego, że się boję. Kosztowałoby mnie to dniówkę. Ale 100 zł na forum mogę dać, jak nie spękasz.
Twoja dniówka strzelam, to z 400-500zł? Obaj oszczędzimy czas, nie spotykając się?

Enso
Posty: 893
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:07

Re: Koronawirus

Post autor: Enso » 29 mar 2020, 20:55

Wiesz co się z takimi ludźmi robiło w czasie wojny którzy próbowali kroić na potrzebnych rzeczach podczas kryzysu? Że ty w ogóle możesz w lustro spojrzeć.

Zablokowany