Rynki finansowe

Dyskusje o wszystkim, bez polityki
Awatar użytkownika
Troy
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2022, 20:46

Re: Rynki finansowe

Post autor: Troy » 11 lut 2023, 19:19

Grześ pisze:
11 lut 2023, 18:48
Lepiej być pisowskim degeneratem niż POlszewikiem.
Obaj siebie warci, ale przez obu w ogóle nie opłacają się wczasy w strefie Euro.
Natomiast przez pisowskich degeneratów dodatkowo zdrożały weekendowe wypady do Pragi.
Odkąd pisuary oblazły Polskę widać jak staczamy się w stosunku do Czechów.
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Srebrna bulionówka bez milkspotu jest jak pisowska fundacja bez wyłudzonej willi.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Rynki finansowe

Post autor: Grześ » 11 lut 2023, 19:28

Orrm pisze:
11 lut 2023, 19:15
nie zrozumiałeś :) to nie był wpis liryczny tylko komentarz do sytuacji kierownictwa Partii
W ten sposób.
Ok.
Pasuje jak ulał do tego Dontuska z małej Sycylii.
Troy pisze:
11 lut 2023, 19:19
Odkąd pisuary oblazły Polskę widać jak staczamy się w stosunku do Czechów.
W dupie mam Czechów. I to cały komentarz.
Jak mam ochotę na browca to kupuje Heniusia i nie patrze ze zdrożał 90 groszy.
Mnie seniora stać a ty liczysz na wypady?
Czasy wypadów do Berlina czy na Keleti dawno się skończyły.

Awatar użytkownika
Troy
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2022, 20:46

Re: Rynki finansowe

Post autor: Troy » 11 lut 2023, 20:43

Grześ pisze:
11 lut 2023, 19:28
W dupie mam Czechów. I to cały komentarz.
Jak mam ochotę na browca to kupuje Heniusia i nie patrze ze zdrożał 90 groszy.
Mnie seniora stać a ty liczysz na wypady?
Czasy wypadów do Berlina czy na Keleti dawno się skończyły.
A nie udaj, że nie widzisz różnicy, jak rządzi się suwereny kraj, a jak zwija się kraj niszczony, grabiony i zawłaszczany przez pisowski reżim, państwo wydane na pastwę pisowskich złodziei i pasożytów.

Ja natomiast chcę wypoczywać z miłym sąsiedztwie, nie chcę zostawiać swoich ciężko zarobionych pieniędzy wyborcom pisuarów, dlatego wyjeżdżam za granicę.
Mimo, że muszę do tego dopłacać, bo rządy pisuarów zeszmaciły PLN w stosunku do każdej innej waluty.
Srebrna bulionówka bez milkspotu jest jak pisowska fundacja bez wyłudzonej willi.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Rynki finansowe

Post autor: Grześ » 11 lut 2023, 20:56

Troy pisze:
11 lut 2023, 20:43
A nie udaj, że nie widzisz różnicy, jak rządzi się suwereny kraj, a jak zwija się kraj niszczony, grabiony i zawłaszczany przez pisowski reżim, państwo wydane na pastwę pisowskich złodziei i pasożytów.
Ja natomiast chcę wypoczywać z miłym sąsiedztwie, nie chcę zostawiać swoich ciężko zarobionych pieniędzy wyborcom pisuarów, dlatego wyjeżdżam za granicę.
Mimo, że muszę do tego dopłacać, bo rządy pisuarów zeszmaciły PLN w stosunku do każdej innej waluty.
Daj sobie na wstrzymanie.
Po pierwsze nie ma grabi co grabią od siebie.
Każdy, kto będzie w tym kraju przy korycie będzie kradł.
Jedni mniej inni więcej.
Liberały to mistrzowie świata w dymaniu własnego narodu.
PINIENDZY NIE MA I NIE BEDZIE.
Powieś sobie słowa twojego guru nad łóżkiem.

Po drugie, jak zdecydowałeś się wyjechać to na siłę nikt cię nie trzyma.
Wolny człowiek jesteś i możesz robić co chcesz.

Trzy: Nie twierdzę że Kaczory są najlepsze.
Jednak dzieci po byłych PGR-ach nie bawią się w kałużach błota.
I to jest jeden z plusów.

whocares
Posty: 988
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: Rynki finansowe

Post autor: whocares » 12 lut 2023, 00:39

Troy pisze:
11 lut 2023, 18:40
Przepraszam, ale nie można tego spokojnie czytać i tolerować takiej pisowskiej debilnej propagandy.
Glapiński odpowiada za brak reakcji na galopującą inflację.
Odpowiada za sprowadzenie konstytucyjnego organu jaką powinna być RPP do jednostki działającej w ramach pisowskiego reżimu i podejmującego działania dla dobra partii, a nie polskiego społeczeństwa.
Odpowiada za zeszmacenie PLN.
Odpowiada za udział NBPu (wspólnie z BGK) w obchodzeniu przepisu art. 216 ust. 5 Konstytucji.
Jest po prostu pisowskim degeneratem.
Widze, że emocje i epitetyzamiast argumentów.
Ja proponuję jednak argumenty:
0) W którym kraju nie masz inflacji?
1) Dlaczego zarzucasz brak reakcji na inflacje? Reakcja była wyposrodkowana - podnoszenie stóp zaczęło się później niż w części państw i wcześniej niż w innych państwach. Co z tego, że stopy w Czechach były dużo wcześniej podnoszone niz w Polsce? Inflacje masz porównywalną.
2) Czy na prawdę oczekujesz od prezesa NBP, że zapewni brak inflacji, gdy cały świat z nią się mierzy? Halo, obudź się - żyjemy na globalnym rynku
3) Co nazywasz galopująca inflacją? 20%? Stopy < 7%? Obudź się. Galopującej inflacji nawet w Turcji nie ma -
chociaz sięga ona 60-70%. Galopująca inflacja to 1000%/rok. (vide końcowka lat 80, początek 90).
4) Jak na kraj pośrednio zaangazowany w wojnę, inflacja nie jest wysoka
5) Tak, mozna by bylo zdusić inflacje w rok, wprowadzając szokowo stopy ~20%-30% Ale zastanowiłeś się jakie to miałoby konsekwencje? Bezrobodzie dziesiątki procent, zduszenie Polskiej gospodarki, średnich firm na co najmniej kilka lat, generalnie zapaść ekonomiczna na lata. O skrajnej biędzie dla 30-50% społeczeństwa nie wspominająć
6) Tak, częśc polityków sugeruje wprowadzenie tak wysokich stóp, posługując się demagogicznym hasłami walki z inflacją, rzecz w tym, że: oni za to nie odpowiadają, a mają jedyny interes - czym gorzej tym lepiej dla nich, bo nie mają innego pomyslu by wygrać wybory. Plan Balcerka i spółki jest prosty: niech Glapiński wprowadzi stopy 20% w celu "zduszenia inflacji" to wywoła szokową zapaść gospodarki, 30% ludzi pójdzie na bruk i wygramy wybory? Balcerek i spólka są do tego zdolni. Oni będac przy władzy byli w stanie takie numery robić (vide "schładzanie" gospodarki przez Balcerowicza pod koniec lat 90 (tzw "drugi Balcerowicz").
7) Gra w tym wszystkim nie jest głownie o inflacje, lecz o wprowazenie Euro w Polsce. Dlatego jest taki brutalny najazd na Glape. A ty w nim uczestniczysz. Dlaczego tak Ci zależy na Euro wPolsce ? By firmy z innychpaństw mogły na nas lepiej zarabiać? I inen rządy/gospodarki?
8) Niby zeszmacenie polskiej waluty - a bądź tak łaskaw obejrzeć wykres euro/pln oraz usd/pln. Zadałeś sobie taki trud? I co? Gdzie masz to zeszmacenie? Naturalne fluktuacje. To że wyskokowo euro czy usd były po > 5 PLN to tylko piki. Istotna jest średnia. Istotny jest kontekst, w tym eksport.
9) Może być docenił i codziennie dziękował Glapinskiemu, za to że pomimo inflacji, masz wzrost PKB i przede wszystkim pracę. Za balcerka prawdopodobnie byłbyś teraz na bezrobociu. Nawet (a może nawet przede wszystkim) gdybyś miał prywatną działaność.

Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
Grześ pisze:
11 lut 2023, 20:56
ą najlepsze.
Jednak dzieci po byłych PGR-ach nie bawią się w kałużach błota.
I to jest jeden z plusów.
Dla niektórych to jest minus ...... bo mniej zarobili. I oni i ich mocodawcy :>. Brutalne życiowe fakty. To przeciez nic złego, że dzieci w blocie i nie mają perspektyw. Gorsza sprawa, że międzynarodowi ich kosztem nie mogli się jeszcze więcej dorobić i że kasy z PL nie można wywozić ciężarówkami, tak jak dawniej.
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
Troy
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2022, 20:46

Re: Rynki finansowe

Post autor: Troy » 12 lut 2023, 10:14

Grześ pisze:
11 lut 2023, 20:56
Każdy, kto będzie w tym kraju przy korycie będzie kradł.
Jedni mniej inni więcej.
Liberały to mistrzowie świata w dymaniu własnego narodu.
PINIENDZY NIE MA I NIE BEDZIE.
Powieś sobie słowa twojego guru nad łóżkiem.
Kaidy kradnie, i twierdzisz że to usprawiedliwia wszystko? Okradanie ofiar zbrodni zmieniając zasady w Funduszu Sprawiedliwości, pasożytowanie na Funduszu leśnym.
Wskaż mi kogo skazano za mafię vatowską?
Masz pieniądze dodrukowane, które właśnie wychodzą poprzez inflację, ale przede wszystkim długi zrobione przez pisuarów dobiją nasze dzieci i wnuki.

Porównaj ile musimy płacić za nasze obligi, to jest miarodajna ocena, jak rynki finansowe oceniają rządy pisuarów. Tylko, że płaci za to społeczeństwo.

Jeszcze nie tak dawno führer pisuarów nadawał ze swojego kaczego szańca, że nie ustąpi UE. Minęło kilka miesięcy i zaczął żebrać o środki z KPO.

Grześ pisze:
11 lut 2023, 20:56
Trzy: Nie twierdzę że Kaczory są najlepsze.
Jednak dzieci po byłych PGR-ach nie bawią się w kałużach błota.
I to jest jeden z plusów.
Znam to z autopsji i bez obrazy mogę napisać, że bredzisz i jedziesz propagandą ze szczujni.
Wejdź sobie na portal KOWRu są tam też dane z zlikwidowanej ANR i zobacz ile pompowano kasy w gminy popegeerowskie i stypendia dla dzieciaków pracowników byłych pgrów.
Trzeba było się prosić, aby aplikowali o te środki.

A z drugiej strony, dlaczego przeniesiono zakład produkujący przyczepy rolnicze z Sanoka do Andrychowa? Odpowiem, bo taka sama liczba pracowników mogła wytworzyć dwa razy więcej i przyczepy nie były awaryjne. A temat się zaczął, gdy rolnicy z izb pisali ciągłe skargi, że to co wypuszcza Sanok to jeden syf, a nie użyteczne narzędzie rolnicze.
Niestety są w Polsce enklawy, gdzie ludziom nie chce się pracować, czekają tylko na zasiłki.
Srebrna bulionówka bez milkspotu jest jak pisowska fundacja bez wyłudzonej willi.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Rynki finansowe

Post autor: Grześ » 12 lut 2023, 10:33

Troy, jak czytam ten twój ostatni post to odnoszę wrażenie że oglądam bolszewicką tvn24. Przecież jak ci jest tak bardzo źle to pora sobie wszystko poprawić. Na co czekasz. Jestem pewny że twój status nigdy nie był na tak wysokim poziomie jak obecnie. Chyba nigdy nie byłeś naprawdę głodny i w głowie ci się przewraca. Ale spokojnie, to tvn ma na ciebie taki wpływ. Przestań oglądać dzieci i wnuków bolszewików z NKWD a potem UB i wszystko wróci do normy. Jeszcze będziesz szczęśliwy.
zmiany.png
zmiany.png (358.88 KiB) Przejrzano 1930 razy
Ostatnio zmieniony 12 lut 2023, 11:05 przez Grześ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5447
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Rynki finansowe

Post autor: meszuzel » 12 lut 2023, 10:36

Troy pisze:
12 lut 2023, 10:14

Wejdź sobie na portal KOWRu są tam też dane z zlikwidowanej ANR i zobacz ile pompowano kasy w gminy popegeerowskie i stypendia dla dzieciaków pracowników byłych pgrów.
Z tym pompowaniem to bym polemizował. Znam miejscowości z mojej okolicy gdzie były duże przedsiębiorstwa rolne i nie widzę tam nic co miałoby o tym świadczyć. Chyba, że rozbudowa kanalizacji.
Tyle odemnie.

Panowie, proszę aby politykę nie poruszać na forum. Zawsze budzi skrajne emocje.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
Skalar
Posty: 48
Rejestracja: 23 cze 2020, 20:34

Re: Rynki finansowe

Post autor: Skalar » 12 lut 2023, 13:59

Przez politykę już nie mam szwagra. Nawet Wigilię Bożego Narodzenia mi zbanował całą rodziną. Kontakty z jego żoną i dziećmi zeszły w czeluści konspiracyjne a próby pojednania... okazały się bezowocne.
Więc wymieniajmy się swoimi poglądami z pewną dozą przychylności :)
Mądrość przychodzi wraz z wiekiem. Najczęściej jest to wieko trumny.

Awatar użytkownika
Troy
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2022, 20:46

Re: Rynki finansowe

Post autor: Troy » 12 lut 2023, 17:31

meszuzel pisze:
12 lut 2023, 10:36
Troy pisze:
12 lut 2023, 10:14

Wejdź sobie na portal KOWRu są tam też dane z zlikwidowanej ANR i zobacz ile pompowano kasy w gminy popegeerowskie i stypendia dla dzieciaków pracowników byłych pgrów.
Z tym pompowaniem to bym polemizował. Znam miejscowości z mojej okolicy gdzie były duże przedsiębiorstwa rolne i nie widzę tam nic co miałoby o tym świadczyć. Chyba, że rozbudowa kanalizacji.
Tyle odemnie.

Panowie, proszę aby politykę nie poruszać na forum. Zawsze budzi skrajne emocje.
Tak, kanalizacja, drogi, ocieplenie budynków, modernizacja kotłowni.
Proszenie się, aby zgłaszali się po stypendia dla uczniów (panie po co nam te pieniądze, jak stary i tak przepije).

W ANR pracowałem 2013-2017. Zajmowałem się m.in. sprzedażą popegierowskich mieszkań lokatorom (tak, jak lokale komunalne, wojska, kolejowe, lasów, za 5% wartości).
Napatrzyłem się na to. Kto chciał, mieszkał godnie, ale byli tacy, którzy w gumiakach pracowali i w nich też spali. Wiele zależny od człowieka, o ile nie jest okradany przez państwo.
Grześ pisze:
12 lut 2023, 10:33
Troy, jak czytam ten twój ostatni post to odnoszę wrażenie że oglądam bolszewicką tvn24. Przecież jak ci jest tak bardzo źle to pora sobie wszystko poprawić. Na co czekasz. Jestem pewny że twój status nigdy nie był na tak wysokim poziomie jak obecnie. Chyba nigdy nie byłeś naprawdę głodny i w głowie ci się przewraca. Ale spokojnie, to tvn ma na ciebie taki wpływ. Przestań oglądać dzieci i wnuków bolszewików z NKWD a potem UB i wszystko wróci do normy. Jeszcze będziesz szczęśliwy.
zmiany.png
Nie, jak napisałem wyżej przez kilka lat zajmowałem się terenem popegeerowskim i wkurza mnie powielanie kłamstw szczujni.

Możemy policzyć, gdzie jest więcej dzieci i wnuków NKWD/UB/WSI, czy w PO czy w PiS?
W trakcie ostatnich wyborów w komisji z ramienia PiS była pani, która okazało się córką oficera WSI. Pamiętam gościa jak gdzieś w 2010/11 przybiegał do WAM, ze skarg, iż przy wykupie mieszkania nie zgadza mu się metraż . Gostek utkwił mi w pamięci, bo na spotkaniach charakterystycznie bawił się swoim sygnetem WSI. I generalnie człowiek zapamiętuje pieniaczy, z którymi miał do czynienia. I na imprezach ze znajomymi mamy co wspominać, jak się poszczególni pieniacze rzucali.
Pani, która mnie zastąpiła w ANR była od Gowina, ale wcześniej 2 kadencje była radną powiatową z SLD.
Kto w ławach sejmowych siedzi za palcami Führera PiSu i strzepuje mu łupież? Tak były oficer LWP, wyjebany z wojska za kradzież paliwa lotniczego.

Ad rem wątku:
Przez zadłużenie, które zawdzięczamy rządom pisowskim, rynki finansowe traktują nas jak pariasów.
Srebrna bulionówka bez milkspotu jest jak pisowska fundacja bez wyłudzonej willi.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Rynki finansowe

Post autor: Grześ » 12 lut 2023, 17:47

Faktycznie to musiał być pojeb. Żeby kraść JET A-1. Ciekawe po co mu tak suche paliwo?
Dontusk zabrał ci składki z OFE i na dodatek kazał dłużej pracować.
To oczywiście nie jest kradzież.
To pożyczka. :lol: :lol: :lol:
-----------------
Kończymy te bzdety.

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1256
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Rynki finansowe

Post autor: tin_foil_hat » 13 lut 2023, 15:36

1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

Awatar użytkownika
Troy
Posty: 22
Rejestracja: 27 lis 2022, 20:46

Re: Rynki finansowe

Post autor: Troy » 14 lut 2023, 19:57

Grześ pisze:
12 lut 2023, 17:47

Dontusk zabrał ci składki z OFE i na dodatek kazał dłużej pracować.
To oczywiście nie jest kradzież.
To pożyczka. :lol: :lol: :lol:
-----------------
Kończymy te bzdety.
Mi nie zabrał, zostały przesunięte do ZUS z częścią na Fundusz Rezerwy Demograficznej, który aktualnie PiSuary ogołocili.

Musisz ciągle powielać propagandę szczujni? Nie umiesz samodzielnie myśleć?

Miałeś w ostatnich latach lobotomię czy jesteś beneficjentem z któregoś z Funduszy: patriotycznego, sprawiedliwości, leśnego, oświatowego?
Srebrna bulionówka bez milkspotu jest jak pisowska fundacja bez wyłudzonej willi.

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5447
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Rynki finansowe

Post autor: meszuzel » 15 lut 2023, 06:37

Panowie, zgodnie z regulaminem i tym, że na starym forum tematy polityczne zawsze powodowały napięcia w tym momencie nie cenzuruję, ale proszę tematy polityczne pozostawić na rozmowy na żywo bez udziału forum.
Przez chwilę przymknąłem oko, ale nie widzę w tym żadnego sensu. Kolejne posty będę usuwał, ewentualnie zablokuje temat.

Polityką niech się żrą Ci co w niej siedzą i najlepiej w swoim środowisku.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika
tin_foil_hat
Posty: 1256
Rejestracja: 31 mar 2019, 16:37

Re: Rynki finansowe

Post autor: tin_foil_hat » 15 lut 2023, 13:44

wojna plemion (PIS vs PO) to odwrócenie uwagi od globalnych grup interesów zarządzających naszym teatrzykiem, rodzaj wentylu bezpieczeństwa

żadna z tych partii nie uchroni nas przed zakusami globalnych elit ...
1984 was not supposed to be an instruction manual, Idiocracy Wasn't Supposed to be a Documentary

ODPOWIEDZ