whocares

Tutaj możesz ocenić proces transakcji
Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 441
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

whocares

Post autor: gladiq » 21 lut 2020, 22:13

Niestety nie mogę polecić kontaktu z Kolegą whocares i próby zrobienia transakcji.
Pokrótce opiszę jak to wyglądało z mojej strony.
Dałem ogłoszenie o zakupie 1 oz AU Krugerrand https://monetyforum.pl/viewtopic.php?f=21&t=1445 na co zgłosił się na pw Kolega whocares z ofertą X.
Ja odpisałem w dwóch wiadomościach: tego samego dnia czy odbiór Wawa i następnego dnia czy dogadujemy temat bo zapanowała jakoś zupełna cisza. To był dzień wczorajszy, gdy ceny Au zwyżkowały znacznie i kolega wieczorem kiedy już chyba za bardzo mu się nie opłacało napisał, że przeprasza, ale jednak nie sprzeda mi krugerranda bo ceny już są inne. Czekając na info od Kolegi whocares zawiesiłem inne zakupy mylnie myśląc, iż słowo ma tu znaczenie, ale cóż... bywa różnie.
Forumowiczom pozostawiam ocenę czy takie zachowanie jest poprawne czy raczej nie bardzo. Pewnie pojawi się zaraz info od drugiej strony, iż żadnej transakcji/ oferty nie było i ogłoszenia oraz oferty wysyłamy sobie tak dla jaj.
Jako, że nie lubię robienia z gęby cholewy to dzielę się powyższym, aby uważać przy robieniu transakcji z Kolegą.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2020, 23:33 przez gladiq, łącznie zmieniany 3 razy.

whocares
Posty: 983
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:42

Re: whocares

Post autor: whocares » 21 lut 2020, 23:41

1. Transakcji nie było.
2. Padło ze strony kolegi gladiq pytanie "Dogadujemy temat ? "
3. Nigdy pozytywnie na to pytanie nie odpowiedziałem. Za wyobrażenia innych osób nie chcę odpowiadać.
4. Kolega zaczął narzekać, że zwlekam z odpowiedzią (w domysle, że nie odpisuję mu w ciągu minut), jakby niedopuszczał, że ktoś musi pracować i zagląda na forum raz na dobę albo rzadziej.
5. A potem nastąpiła fala hejtu i żalu, że on nie kupił od innych, bo przecież ja mu powinienem sprzedać i coś tam sobie wymyślił.

Oceny z mojej strony nie będzie, fakty ludziom inteligentnym wystarczą.
W korespondencji zadałem mu tylko jedno pytanie: czy gdyby w ciągu doby Au spadło o 100 USD, to też, przed "dogadaniem tematu" tak by naciskał na zakupienie po cenie podanej wstępnie, w innych warunkach rynkowych, przed ostatecznym uzgodnieniem i potwierdzeniem warunków.
Pomijam już takie rzeczy jak to co oznacza dogadanie warunków i że może to obejmować np czas dostawy (taki Tajny proponuje 47 dni na dostawę).
To nie ja drugą stronę nazwałem cwaniakiem, ale to druga strona tak mnie określiła. Ja nie zniżałem się do tego poziomu. Forumowicze mogą sobie samodzielnie wyrobić pogląd na ten temat.

W razie dalszych wątpliwości i hejtu ze strony szanownego kolegi, za jego zgodą, chętnie udostępnie całą naszą korespondencje. Tak by oczyścić atmosferę. Nie ja zacząłęm "awanture" ale chciałbym mieć możliwość obrony.
"Russian warship, go fuck yourself"

Awatar użytkownika
gladiq
Posty: 441
Rejestracja: 01 kwie 2019, 22:31

Re: whocares

Post autor: gladiq » 21 lut 2020, 23:49

Zgłosiłeś się do mnie SAM z ofertę sprzedaży czy jednak worek ziemniaków chciałeś sprzedać? Minął dzień, ceny podskoczyły i trzeba się było wycofywać no bo jak janusz biznesu ma dotrzymywać warunków, które sam zaproponował ....

Dalej proponuj swoje 47 dni na dostawę.... :lol: będzie zabawnie.

ODPOWIEDZ