Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Tutaj można zgłosić problemy dotyczące funkcjonowania forum.
Awatar użytkownika
Rotmistrz
Posty: 182
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:11

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Rotmistrz » 05 mar 2022, 18:37

meszuzel pisze:
02 mar 2022, 08:10
tonyxxl pisze:
01 mar 2022, 18:10
Jakiś banner z flagą ukraińską na głównej na znak poparcia?
Rozumiem znak poparcia, ale mam pewien dylemat moralny. Otóż od czasu istnienia tego forum tylko raz została zamieszczona Polska flaga w związku z odzyskaniem nie podległości. Wydaje mi się, że powinniśmy pomagać faktycznym uciekinierom wojennym, ale forum niech pozostanie bezstronne jak Szwajcaria do połowy stycznia lutego*

*Pomyliły mi się miesiące
Popieram i jednocześnie szanuję zdroworozsądkowe podejście, zwłaszcza w sytuacji, w której dotychczas nie żonglowano flagami czy symbolami. To jest problem, do którego należy poważnie podejść, a nie oblepiać się barwami bądź co bądź obcego kraju w każdym miejscu i przypodobywać Ukraińcom. Gościmy ich, pomagamy we wspaniały sposób, w jaki chyba żaden naród w Europie by tego nie zrobił, i nie musimy jeszcze się umizgiwać do nich, z całym szacunkiem do powagi sytuacji, bo jak zwykle wyjdziemy na frajerów i zaraz zamiast wdzięczności i respektu zaczną mieć coraz większe żądania i oczekiwania.

Nm. będę się bacznie przyglądał w listopadzie (a może październiku?) ;).

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grześ » 05 mar 2022, 18:54

Rotmistrz pisze:
05 mar 2022, 18:37
Nm. będę się bacznie przyglądał w listopadzie (a może październiku?) ;).
Obyś nie obudził się w nowej rzeczywistości i nowym sąsiadem na wschodzie. ;)
https://www.cda.pl/video/1023891563

Dodano po 3 minutach 39 sekundach:
O cholera, obiecywałem nie snuć tu teorii spiskowych.
Przepraszam adminów i kolegów bolszewików.
Nie narzekajcie na mnie do Mariusza.
To tylko mi się wymsknęło.

Awatar użytkownika
Rotmistrz
Posty: 182
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:11

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Rotmistrz » 05 mar 2022, 19:18

Hmm... powiedz mi najpierw, czy Twoja wypowiedź dotyczy rzeczywiście tego zdania, które zacytowałeś?

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grześ » 05 mar 2022, 19:29

No cóż, zacytowałem ostatnie zdanie bo zawiera perspektywę czasową.
Październik, Listopad.... może być już pozamiatane.
-------------
Wiesz, nie bardzo mam ochotę popełnić samobójstwo.
Nie wypada zbytnio się rozpisywać w tym temacie.
Mogę tylko dodać że nie darze sympatią Putina.
Ale mi go na swój sposób szkoda.
Stracił kolebkę Wielkiej Rusi, czyli matecznik Ruś Kijowską.

Awatar użytkownika
Rotmistrz
Posty: 182
Rejestracja: 09 lis 2021, 23:11

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Rotmistrz » 05 mar 2022, 20:07

Ale ja miałem na myśli to, że będę się przyglądał, czy na forum będzie gdzieś polska flaga na święto niepodległości xD.

Awatar użytkownika
Grześ
Posty: 4139
Rejestracja: 31 mar 2019, 13:50

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Grześ » 05 mar 2022, 20:13

No zobacz jaki ja jestem pierdoła.
Nie zaskoczyłem.
Starość nie radość.
Sorry.

KZN
Posty: 1357
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: KZN » 01 sty 2024, 13:48

Czy istnieje możliwość, aby pierwszy post nowo zarejestrowany użytkownik mógł dodać po np. miesiącu..? Wielu z nas przed rejestracją, jak śmiem twierdzić z dużą dozą prawdopodobieństwa, najpierw śledziło forum, czytało posty, przeglądało archiwa, a dopiero później odważyło się zarejestrować i chce konstrukcyjnie prowadzić dyskusje.. tymczasem forum jest zaśmiecane „jedostrzałowcami”, którzy trafili prawdziwy rarytas pokroju popularnej monety euro, odwrotki z USA czy coś zajechanego z PRL i szukają tu szybkiej odpowiedzi na to, czy już są milionerami, czy jeszcze nie.. po czym większość z nich znika zniechęcona i nie wraca do swojej przelotnej numizmatycznej miłości..

Awatar użytkownika
julk1
Posty: 1815
Rejestracja: 04 kwie 2019, 23:01

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: julk1 » 01 sty 2024, 17:52

Ale nikt nie będzie czekał miesiąca, aby spytać o wartość rarytasu np. odwrotka monety USA :) To nic nie zmieni. Pójdą na inne forum albo po miesiącu zadadzą to samo pytanie a potem i tak znikną.
Można tylko zastanowić się czy w dziale identyfikacji nie dać na początku typowe, że "zanim zapytasz" wiedz, że wszystkie monety USA to odwrotki, monety "zjechane" z PRL" maja wartość sentymentalną, a najbardziej poszukiwane monety PRL to..." (to ostatnie info już ktoś wymienił, wystarczy je przenieś do tego jakby wstępu działu identyfikacji).

KZN
Posty: 1357
Rejestracja: 18 sty 2020, 19:59

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: KZN » 01 sty 2024, 17:58

Myślę, że strata takich użytkowników to czysty zysk 🤣 Nie wierzę, że ktoś miałby cierpliwość rejestrować się i czekać miesiąc na zadanie pytania.. Opcja alternatywna to wpłać 10 złotych na rzecz forum 🙃

Ja z kolei nie wierze, że chciałoby się Im przeczytać „zanim zapytasz”, bo przecież kultura nakazuje się najpierw przywitać, a pierwszy post to od razu prośba o zrobienie czegoś za nich.. większość pytań dotyczy monet, przy których osoba piśmienna z dostępem do google by sobie poradziła..

Awatar użytkownika
Marek1
Posty: 205
Rejestracja: 05 maja 2022, 10:54

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: Marek1 » 02 sty 2024, 13:07

Witam,

Koledzy Administratorzy.
Forum jest czytelne, generalnie niczego bym nie zmieniał - według zasady, że "lepsze jest wrogiem dobrego".
I najczęściej poprawki są na niekorzyść.
Pewnie koleżanki lub koledzy maja jakieś uwagi i propozycje poprawy.

Korzystam z tego forum i coraz rzadziej z TPZN.
Jest ono dla mnie dużo mniej czytelne.
Nie można tak jak FKMiB - czyli tu kliknąć np. moje posty i nowe posty. Co bardzo ułatwia przeglądanie i uczestnictwo w wątkach, w których brałem lub biorę udział.

Jak dla mnie jest OK !.
Jeśli zmiany to tylko na lepsze abym nie musiał robić takiej miny :o

Pozdrawiam
Marek
Specjalizacja: polskie monety obiegowe wraz z ich odmianami od 1916 roku do czasów obecnych + Notgeld Gniezno

Awatar użytkownika
meszuzel
Administrator
Posty: 5455
Rejestracja: 29 mar 2019, 12:21

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: meszuzel » 02 sty 2024, 16:27

KZN pisze:
01 sty 2024, 13:48
Czy istnieje możliwość, aby pierwszy post nowo zarejestrowany użytkownik mógł dodać po np. miesiącu..?
Nie sprawdzałem, ale pewnie są jakieś ograniczenia jak choćby akceptacja postów od nowych osób przez moderatora. Tylko takie ograniczenia będą również blokować osoby, które faktycznie chcą zacząć pisać.
Pytania związane z wycenami niektórych pozycji są nurzące, ale każdy czasem myślał, że ma skarb i chciał go gdzieś zweryfikować.
Wiem, że nic nie wiem - Sokrates


Obrazek


Pozdrawiam
Mariusz

AW1971
Posty: 311
Rejestracja: 17 kwie 2022, 14:03

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: AW1971 » 03 sty 2024, 12:29

Co do tej weryfikacji to najczęściej nie chce się im przejrzeć forum. Czasem może to być coś mało spotykanego ale najczęściej są to popularne monety. Najprościej zrobić zdjęcie (kiepskie) i zapytać "ile to warte?". Nie dziwie się, że najczęściej odpowiadają administratorzy bo pozostałym się już nie chce.

Awatar użytkownika
yakuzza
Posty: 106
Rejestracja: 12 sie 2021, 10:15

Re: Propozycje zmian, udoskonalenia forum

Post autor: yakuzza » 03 sty 2024, 20:34

Mi natomiast przeszkadzają posty dotyczące wróżenia ile to wzrośnie cena tej czy tamtej monety. Często posty tego typu ciągną się na na stronę czy dwie by potem znalazł się treściwy post w temacie monety, który faktycznie coś wnosi do dyskusji. Szkoda że nie da się oznaczać postów na przklad "spekulacja ceny", "wróżenie z fusów" etc., żebym mógł je ukrywać i nie tracić na takowe czasu. Ogólnie jak widzę posty niektórych użytkowników "inwestorów" lub zwolenników teorii spiskowych to to przestaje czytać po pierwszej linijce i przewijam.... Przewijam... No i przez to czasem tracę wartościowe treści.

ODPOWIEDZ